• 13.02.2018 08:43

FOTO: Petržalkou kráčal fašiangový sprievod masiek

Tradičný fašiangový sprievod masiek v Petržalke
Zdroj: TASR

Fašiangy každoročne trvajú od Troch kráľov do Popolcovej stredy. So zábavou sa pred 40-dňovým pôstom zvykli Slováci patrične rozlúčiť a nebolo to inak ani v Petržalke, kde mestská časť včera už druhýkrát zorganizovala fašiangový sprievod masiek

Sprievod kráčal spred Technopolu do DK Zrkadlový háj a na cestu ho vyprevadil petržalský starosta Vladimír Bajan.  Ten fašiangovníkom na posilnenie do koča pribalil klobásy, slaninu aj domácu pálenku.

„Fašiangovníci z denných centier pre seniorov v Petržalke, ale aj deti z MŠ Bradáčova a ZŠ Dudova sa v sprievode hudby a spevu pobrali do DK Zrkadlový Háj. Program v DK otvorili petržalské spevácke súbory Petržalčanka a Melódia spolu so seniormi, čím sa začal „obrad“ pochovávania basy sprevádzaný nárekom a modlitbami. Po tom, čo trúchliaci povedali base posledné zbohom, pokračovala zábava. Do tanca hrala seniorom skupina Diadém a nechýbalo ani chutné občerstvenie v podobe tradičných šišiek,“ informovala mestská časť na webe.

FOTOGALÉRIA:

Fašiangy