• 12.02.2018 16:06

Chrípková epidémia: Vo viacerých bratislavských nemocniciach zakázali návštevy

Zdroj: UNB

Zákaz návštev v dôsledku zvýšeného výskytu akútnych respiračných ochorení platí vo viacerých bratislavských nemocniciach. Informuje o tom Regionálny úrad verejného zdravotníctva hlavného mesta Bratislava na svojom profile na sociálnej sieti.

Zákaz návštev platí na oddelení dlhodobo chorých v Univerzitnej nemocnici Bratislava v Ružinove a na gastroenterologickej klinike UMB v Petržalke. Platí aj pre Národný onkologický ústav a Národný ústav detských chorôb na všetkých lôžkových pracoviskách až do odvolania.

Úrad verejného zdravotníctva v piatok (9.2.) oznámil, že na Slovensku prepukla chrípková epidémia. Minulý týždeň malo chrípku takmer 19.000 ľudí. V porovnaní s predchádzajúcim týždňom stúpol počet chorých o 15,3 percenta.

(TASR)