VIDEO Tajomstvá bratislavského podzemia: Potápači sa ponorili do pivníc v podhradí

12.2.2018
Potápač v podhradí

Zdroj: noviny.sk

Každé mesto má svoje zákutia a miesta, kam noha bežného smrteľníka nevkročí. Platí to aj o Bratislave. Potápači sa v nedeľu pozreli, čo sa skrýva v podzemí na hradnom kopci.

Ako informoval portál noviny.sk, svah pod Žigmundovou bránou, teda oblasť bývalej Vydrice, dokáže prekvapiť aj tých, ktorí majú históriu hlavného mesta v malíčku. „Už teraz sme odkryli pomerne dosť pivníc. Predpokladám, že ďalšie pivnice a podzemné priestory ešte nájdeme,“ povedal pre TV JOJ Ján Madarás, vedúci Geologického odboru Ústavu vied o zemi Slovenskej akadémie vied.

Tieto pivnice využívali rybári, vinári, skladovali sa v nich potraviny i ľad. V nedeľu niektoré z nich preskúmali potápači. Voda mala približne 9 stupňov a vo väčšine zaliatych miestností dosahovala trojmetrovú hĺbku. Potvrdilo sa tak, že existujúce nákresy pivníc bývalého bratislavského podhradia - Vydrice, sú dosť presné.

(ms)