• Život v meste
  • 12.01.2018 10:48

Únos či pomoc bezvládnej žene? Čitateľka sa s nami podelila o zvláštny zážitok

0 0
Priechod na Karadžičovej
Zdroj: google maps

Do redakcie sa nám ozvala čitateľka Gabriela s tým, že túto krátku príhodu videla na vlastné oči.

S Gabrielou, ktorej celé meno (totožnosť i pracovisko sme si overili) máme v redakcii, sme o prípade aj hovorili. Vysvetlila nám, že jej táto príhoda nedala spať a bola by rada, keby sa podarilo zistiť, čo sa vlastne stalo. Nemá problém sa o ňu podeliť ani s políciou. Ak ste túto situáciu tiež videli, prípadne ste dokonca boli jej aktérmi alebo viete, o čo išlo, napíšte nám na redakcia@banoviny.sk. Budeme radi, ak sa nám ju podarí uspokojivo vysvetliť, možno sa naozaj nestalo nič zlé. Príbeh sa mal stať v stredu 10. januára v čase obeda a pani Gabriela ho opísala takto:

„Stojím na prechode cez Karadžičovu ulicu takmer oproti mäsiarstvu a čakám na zelenú. Oproti mne stojí skupinka mladých dievčat v kabátoch s dáždnikmi. Vtom sa pozriem doprava a moju pozornosť upúta niečo zvláštne. Tmavovlasý muž stredne vysokej postavy vlečie pred sebou telo zavalitej mladej ženy a prekladá ju z malej toyoty bledunko zelenej metalízy do tmavomodrej starej škodovky (asi Škoda fabia so striebornou mriežkou medzi prednymi svetlami), ktorá čaká na zelenú vo vedľajšom jazdnom pruhu. Má tá žena v bledom pulóvri s asi po plecia dlhými blond vlasmi otvorené oči alebo je v bezvedomí? Čo sa to tam deje? Sú to jej príbuzní, ktorí jej pomáhajú? Muž ju s ťažkosťami naloží do auta na predné sedadlo, lebo ju niesol pred sebou a bola asi o tretinu ťažšia než on. Jej auto nezostáva prázdne dlho. Druhý muž vystúpi z modrej škodovky a sadne si za volant jej auta – toyoty. Tretí zavalitý muž – tmavovlasý so začínajúcou plešinou – oblečený v oranžovej reflexnej bunde berie zo zadného sedadla jej auta veci. Žeby to bola záchranná služba? Také auto nikde na blízku nevidím. Vyzerá to tak, že muži sú zohratí a medzi sebou sa vôbec nerozprávajú. Muž v reflexnej veste si rýchlo sadne dozadu do modrého auta a obidve autá odchádzajú spolu za sebou v jednom strednom jazdnom pruhu. Bol to organizovaný zločin? Ten muž v reflexnej veste vyzeral presne tak, ako tí, ktorí predávajú na križovatkách rôzne noviny a časopisy, keď autá čakajú na zelenú. Ale ktovie. Ale čo ak tú ženu jednoducho nalákali a znehybnili nejakým elektrošokerom a práve jej ukradli auto, uniesli ju a ja som jediný človek, ktorý to videl? Obidve autá mali bratislavské značky. To modré malo koncovku TO. Viac si nepamätám. Mala by som to nahlásiť alebo pozerám príliš veľa filmov o Poirotovi a čítam veľa kníh od Agathy Christie? V každom prípade dúfam, že tá žena je v poriadku, napísala pani Gabriela.

Ako Gabriela vysvetlila, príhoda sa stala v daždi, v jednej ruke držala dáždnik, v druhej tašku a teraz veľmi ľutuje, že sa neprinútila to nejako odfotiť. 

Ako nás informovali na polícii, v súvislosti s opísaným príbehom neevidujú žiadne podanie ani nezvestnú ženu, ktorá by s ním mohla byť spojená.

(ms)

 


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.