• 07.12.2017 12:04

Vianoce v Lamači prinesú aj súťaž vo varení kapustnice

Zdroj: abn

Súčasťou tohtoročných Vianoc v Lamači bude v sobotu 9. decembra aj súťaž vo varení vianočnej kapustnice. Záujemcovia môžu prihlásiť súťažné tímy najneskôr do štvrtkového popoludnia na Miestnom úrade mestskej časti Bratislava-Lamač.

„Príprava na varenie sa začína na Malokarpatskom námestí v sobotu najneskôr o 10.00 h, začiatok samotného varenia je o 10.30 h," informovala TASR Mária Šimončičová z lamačského miestneho úradu. Maximálna dĺžka varenia je 2,5 hodiny, súťažiaci musia navariť minimálne desať litrov kapustnice, maximálne množstvo nie je limitované. Organizátori zabezpečia základné suroviny – kyslú kapustu, vodu, klobásu, cibuľu, olej, soľ, zemiaky, chlieb, takisto i palivové drevo.

Víťazné tímy získajú finančné odmeny, vecné ceny získajú aj tímy s najlepším názvom či najkreatívnejším označením. Súčasťou podujatia Vianoce v Lamači 2017 budú v sobotu od 10.00 h kultúrne vystúpenia, vianočné tvorivé dielne, ale i Vianočné majstrovstvá Bratislavy v karate detí.

(TASR, ilustračné foto: abn)