FOTO: Od dnes premáva po meste vianočná električka. Je úplne iná než po minulé roky

6.12.2017

Zdroj: Marek Velček

V Bratislave opäť po roku premáva vianočná električka, ktorá vzbudzuje väčšinou úsmevy na tvárach malých aj veľkých. Jej trasa zostala prakticky nezmenená. Nastupuje sa na Jesenského ulici (vedľa historickej budovy SND) a cez Námestie SNP, Kapucínsku, tunel, Nábrežie armádneho generála Ludvíka Svobodu, a Mostovú späť na Jesenského k budove SND. Ale jedna výrazná zmena v jej výzore sa urobila...

​Oproti minulým rokom nejde o klasickú červenú električku, na akú sú ľudia v Bratislave z uplynulých rokov zvyknutí, ale je hnedá, pripomína vyzdobené medovníky alebo pri troche fantázie aj perníkovú chalúpku.

Zdroj: Bigmedia

„Hlavné mesto v spolupráci s dopravným podnikom aj tento rok pripravilo pre ľudí obľúbenú Vianočnú električku. Verím, že jazda v nej bude príjemným zážitkom pre čo najviac Bratislavčanov a návštevníkov nášho mesta,“ uviedol pri príležitosti jej uvedenia do prevádzky primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Vianočná električka tvorí už neodmysliteľnú súčasť Vianoc v Bratislave. Tento rok sa bude niesť v duchu rozprávky Perníková chalúpka. Tohtoročnou novinkou je aj krásne vyzdobená zastávka SND, ktorá je stanoviskom Vianočnej električky. Prvú jej jazdu spríjemnil už tradične Mikuláš, ktorému asistovala ježibaba. Deti sa však obávať nemuseli,  pokiaľ poslúchali, obdarovala ich spolu s Mikulášom sladkosťou a malým darčekom.

„Sme radi, že aj my prispejeme našou vysvietenou električkou k vianočnej atmosfére, ktorá už dýcha z celého mesta. Pozývame všetkých, nastúpte  a vychutnajte si tento magický čas,“ povedal riaditeľ úseku obchodu a strategického rozvoja a člen predstavenstva DPB, a.s., Alexander Sako.

Zdroj: abn

​Aj interiér električky pripomína domček alebo chalúpku a dominuje mu imitácia tehlového krbu.

Vianočná električka bude premávať od 6. do 31. decembra okrem dvoch vianočných sviatkov - 24. a 25.12. 2017.

Zdroj: DPB

​Odchody vianočnej električky z Jesenského sú cez pracovné dni každú polhodinu v čase od 16 do 20 hodiny a cez víkendy bude premávať o 10,00 h., 10,30 h.,11,00 h. 11,30 h., 12,00 h., 12:30 h, 13,00 h., 13,30 h., 14,00 h., 14:30 h., 15,00 h., 15.30 h., 16,00 h., 16,30 h., 17,00 h., 17,30 h., 18,00 h. 18,30 h., 19,00 h., 19:30 h. a 20,00 hod.

(ars, foto: abn)