Pri Štrkoveckom jazere osádzajú 11 smetných košov. Bude to stáť 8-tisíc eur

Zdroj: MÚ Ružinov

Mestská časť Bratislava - Ružinov pokračuje vo vylepšovaní priestorov v okolí Štrkoveckého jazera. A to demontážou starých odpadkových košov, ktoré postupne nahradí jedenásť nových parkových košov s väčším objemom. Mestská časť má na túto výmenu z rozpočtu schválenú sumu 8-tisíc eur.

Pri príležitosti 20. výročia revitalizácie Štrkoveckého jazera dobrovoľníci minulý mesiac vyčistili vodnú plochu i okolie od odpadu. Cieľom tejto akcie bolo spríjemniť návštevníkom chvíle relaxu pri vodnej ploche.

Mestská časť ale hľadá spôsoby, ktorými by sa predchádzalo znečisťovaniu prírody v okolí Štrkoveckého jazera a jednou z aktivít je výmena nádob na odpadky. „Aj na základe podnetov obyvateľov sme sa rozhodli pri Štrkoveckom jazere vymeniť smetné koše za nové, objemnejšie a pevnejšie. Verím, že aj vďaka tomuto kroku bude okolie jazera čistejšie a zároveň by tieto koše mali odolať aj vandalom. Ak sa osvedčia, postupne by sme ich chceli osadiť aj v iných parkoch,“ uviedol starosta Ružinova Dušan Pekár. Výmena mobiliáru pri jazere spočíva v demontáži pôvodných košov s menším objemom a v osadení 11 nových parkových košov s objemom 95 litrov.

Ružinovská samospráva schválila v rozpočte na rok 2017 výmenu košov na Štrkoveckom jazere vo výške 8-tisíc eur. Demontáž a osadenie nových košov zabezpečuje Ružinovský podnik verejno-prospešných služieb a. s.

Zdroj: MÚ Ružinov

​(ts, ms)