• Život v meste
  • 13.11.2017 15:32

Policajti objasnili prípad nahlásenia bomby v petržalskej banke, ku ktorému došlo ešte v júni

0 0
Budovu ministerstva školstva prehľadávajú pyrotechnici
Zdroj: abn

Policajti Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave V objasnili prípad oznámenia bomby zo dňa 8. júna 2017, ktorá sa mala nachádzať v pobočke jednej z bánk v Mestskej časti Bratislava Petržalka. Policajti vtedy museli preveriť za asistencie pyrotechnikov všetky jej bankové pobočky na jej území, ale žiadnu trhavinu nenašli. Falošného oznamovateľa však už áno...

Prípad sa stal ešte v júni tohto roku a keďže oznamovateľ presne nešpecifikoval adresu, kde by sa bomba mala nachádzať, tak policajti vykonali na všetkých pobočkách tejto banky so sídlom v Petržalke úkony potrebné k prevereniu tohto oznámenia. Pyrotechnické prehliadky pobočiek na Tupolevovej ulici, Černyševského ulici, obchodnom centre na Panónskej ulici, na Námestí Hraničiarov a dvoch pobočiek tejto banky v obchodnom centre na Einsteinovej ulici boli ukončené s negatívnym výsledkom. Škoda, ktorá bola uzatvorením pobočiek banky spôsobená bola vyčíslená na 9 851,- €.

„Vyšetrovateľ Policajného zboru na základe všetkých vykonaných procesných úkonov zabezpečil dôkaznú situáciu na vznesenie obvinenia z prečinu šírenia poplašnej správy 60-ročnému Petrovi R. z Bratislavy. Za vedomé oznámenie nepravdivej poplašnej správy Policajnému zboru a spôsobenie nebezpečenstva vážneho znepokojenia aspoň časti obyvateľstva, mu teraz v prípade preukázania viny hrozí v súlade s Trestným zákonom trest odňatia slobody na jeden až päť rokov," uviedla pre médiá policajná hovorkyňa Lucia Miháliková.

(ts, ars, ilustračné foto: abn)

 


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.