• Život v meste
  • 13.11.2017 00:11

Na Obchodnej našli v nedeľu večer mŕtveho muža - jeho telo tu policajti nechali ležať asi dve hodiny

0 0
Polícia miesto nálezu mŕtveho bezdomovca ohradila
Zdroj: Facebook

Jedno z najfrekventovanejších miest v centre nášho hlavného mesta – križovatka ulíc Poštová a Obchodná, kde sa nachádza aj zástavka električiek, bolo v nedeľu večer dejiskom smutnej udalosti. Priamo na chodníku zomrel bezdomovec, ktorý tu podľa slov viacerých Bratislavčanov často sedával len kúsok od bankomatu.

„Bezdomovec, ktorý vždy sedel pri bankomate VÚB, teraz už v neživotnom prevedení, prikrytý modrým igelitom, na ktorý dopadajú drobné kvapky dažďa. Konečne má svoj domov, jeho pozemok je ohraničený policajnými páskami. A má aj auto, pošťastilo sa, dodávka pohrebnej služby stojí prichystaná. Je nedeľný večer a ľudia chodia, električky vyzváňajú, život plynie ďalej,“ týmito slovami opísal Bratislavčan M.K. na sociálnej sieti tragický skon zatiaľ neznámeho bezdomovca. Jeho mŕtvolu  si na Obchodnej ulici všimla aj pani Nina S. a svoje dojmy zhrnula takto: „Nechali ho tam pod igelitom ležať minimálne hodinu (to je čistý čas, ktorý som strávila v Martinuse.) Keď som do kníhkupectva vchádzala, policajti práve vyťahovali modrý igelit, keď som odchádzala, stále tam nebožtík ležal, ľudia ho obchádzali rovnako, ako zaživa. Niektorí predsa len na dve sekundy spozorneli, že čo tam robí toľko policajtov.

Niektorých užívateľov Facebooku táto smutná udalosť vyviedla z miery a pýtali sa, či je to normálne, nechať tak dlho ležať zosnulého pána bez známok života na ulici: „Preboha, čo sme to zač? A čo slová úcta, pieta a elementárna slušnosť? A čo ohľad na okoloidúcich, vrátane detí? Dokáže nám toto niekto normálne vysvetliť? Lebo pochopiť sa to nedá!“  Je možné, že prácu policajtov zdržalo práve zisťovanie totožností nebohého. Viacero bezdomovcov totiž doklady totožnosti buď nemá alebo pri sebe nenosí.

(ars, foto: fb hb)


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.