ROZHOVOR – Ján Baláž z Elánu: Bratislava mi pripomína obraz Drážďan po bombardovaní

5.11.2017

Zdroj: TASR

Spolu s Jožom Rážom je tvárou legendárnej slovenskej kapely Elán. Známy rocker Jano Baláž je dnes otcom na plný úväzok. S mladou manželkou Dankou vychováva dve školopovinné deti Janka a Ninku. Chodí pre ne do školy a venuje sa im po vyučovaní, na krúžkoch. Jano Baláž miluje Bratislavu. Kde všade býval a ktorá časť sa mu najmenej páčila?

Narodili ste sa v Nitre, no celý život žijete v Bratislave. V ktorom období malo hlavné mesto pre vás najväčšie čaro?

Ja mám Bratislavu strašne rád celý život a nemenil by som.

Vo svojich pesničkách spomínate miesta, kde ste radi chodili. Párky pod Grandkou sa zmenili na predajňu Kebabov. Zostalo z tých miest ešte niečo? Kde radi chodíte a máte k nim nostalgické spomienky?

Ostalo toho málo. Rád sa ale sem tam zastavím v Slamenej Búde.

V mnohých vašich pesničkách sa spieva o nedostatku peňazí, no napriek tomu život bol nádherný a bezstarostný. Bol taký aj pre vás v Bratislave?

Ja si nemyslím, že šťastný život je o peniazoch, ale je to s nimi pohodlnejšie.

Je podľa vás život bez peňazí na Slovensku dnes horší ako voľakedy?

Asi je oveľa smutnejší.

Žijete s rodinou na Kolibe. V ktorých mestských častiach Bratislavy ste žili a ktorá sa vám najviac páčila?

Vyrástol som na Račku potom som býval v Dúbravke, Karlovke, ale aj v centre. No najmenej príjemne som sa cítil v centre.

Prečo v centre? A z ktorej časti máte najkrajšie spomienky ?

V každej časti mesta mám veľmi príjemné spomienky, akurát v centre bolo dosť hlučno v noci.

Spomeniete si na prvé lásky? Kam ste ich brávali? Na aké miesta?

To sú moje tajomstvá.

Skúste opísať váš vzťah k Bratislave, keby to bola žena.

Príjemná, no nevyspytateľná.

Páči sa vám ako dnes hlavné mesto vyzerá?

Momentálne keď sa pozriem  hora na Bratislavu, tak mi pripomína obraz Drážďan po bombardovaní.

Kde najradšej trávite čas s rodinou, keď si chcete oddýchnuť?

V lete pri mori v Chorvátsku a v zime na dobrej lyžovačke.

(lb, foto: TASR)

Najčítanejšie