Jesenné upratovanie je tu. Takto sa zbavíte objemného odpadu v Ružinove

Zdroj: ruzinov.sk

Počas najbližších troch sobôt sa Ružinovčania môžu bezplatne zbaviť objemného odpadu. V Ružinove totiž 14. októbra 2017 začína tradičné jesenné upratovanie, počas ktorého budú na jednotlivých sídliskách postupne pristavené veľkokapacitné kontajnery.

„Výsledky z minuloročného jesenného upratovania nám dali jasný signál, že je o takúto aktivitu v našej mestskej časti záujem. Preto v nej chceme pokračovať aj naďalej. Vlani bolo počas troch sobôt dovedna vyvezených takmer 140 veľkokapacitných kontajnerov,“ hovorí starosta Ružinova Dušan Pekár.

Jesenné upratovanie začína v sobotu 14. októbra 2017 na Ostredkoch, Štrkovci a na Trnávke. V tento deň budú veľkokapacitné kontajnery rozmiestnené vďaka spolupráci mestskej časti Ružinov a RP VPS a. s. na vybraných  miestach podľa harmonogramu od 9.00 do 17.00 hod. Jesenné upratovanie bude pokračovať 21. marca v Prievoze, vo Vlčom Hrdle, na Pošni a Trávnikoch. V Starom Ružinove, Ružovej doline a na Nivách budú kontajnery na veľkorozmerný odpad umiestnené 28. októbra 2017.

HARMONOGRAM

14.10.2017 – sobota

OSTREDKY - parkovisko pozdĺž Vrakunskej cesty, zástavka autobusov č.39

ŠTRKOVEC - Komárnická – roh Herlianska ul. – parkovisko

TRNÁVKA - Banšelova ul. – parkovisko pri Autobazáre

21.10.2017 – sobota

PRIEVOZ - parkovisko Staré záhrady oproti cintorínu - Vlčie hrdlo - sídlisko

POŠEŇ - parkovisko pred nákupným centrom Kocka

TRÁVNIKY - parkovisko Rezedová výjazd na Ďatelinovú ul.

28.10.2017 – sobota

STARÝ RUŽINOV - garážové parkovisko ul. Priekopy