• Život v meste
  • 25.09.2017 11:48

VIDEO: V Petržalke bolo v nedeľu futbalové derby so Slovanom, po ktorom zasahovali kukláči aj záchranári!

0 0
Radosť po góle Petržalky.
Zdroj: FB FC Petržalka

Aj keď ide iba o III. ligu a súťaž, v ktorej hrajú mužstvá len z bratislavského kraja, tak v nedeľu 24. septembra 2017 bol na ihrisku FC Petržalka veľký futbalový sviatok. Na svojom ihrisku privítali ŠK Slovan Bratislava B. A hoci to bolo derby so všetkým, čo k tomu patrí, tak žiaľ po jeho skončení sa vyskytli v Ovsišti incidenty, jeden vážne zranený skončil v nemocnici!

Príjemne prekvapila najmä divácka kulisa. V areáli štadióna v petržalskom Ovsišti sa tiesnilo 1858 divákov, čo je viac než prišlo v troch posledných kolách Fortuna ligy na prvoligový Slovan! Na zápas Slovan – Podbrezová prišlo 947 divákov, Slovan – Ružomberok minulú nedeľu sledovalo 565 ľudí a minulý utorok na stretnutie s Michalovcami ich bolo oficiálne 295, čo je dohromady 1807 divákov. 

Zdroj: FB FC Petržalka

Takto hráči FC Petržalka pozývali svojich fanúšikov na bratislavské derby:

Na zápase FC Petržalka – ŠK Slovan Bratislava B, ktorý sa mimochodom skončil spravodlivou remízou 1:1, bolo aj veľa fanúšikov Slovana, vrátane Ultra fans, ktorí zápasy svojho Áčka už dlhší čas cielene ignorujú, ale na Béčko prišli v hojnom počte aj s pyrotechnikou.

Zdroj: FB FC Petržlaka

​Domáci organizátori s nimi mali plné ruky práce, najmä po tom, ako sa hráčom v belasých dresoch podarilo v poslednej minúte zápasu vyrovnať na 1:1 a viacero fanúšikov vbehlo v radostnom ošiali až na trávnik.

Škoda, že výtržnosti neprestali ani po skončení zápasu a v okolí štadióna sa odohralo niekoľko drobných incidentov, ktoré museli riešiť poriadkové zložky a dokonca v blízkosti zastávky MHD na Ovsištskom námestí došlo aj k zrazeniu chodca – staršieho pána. „Niektorí hovorili, že ho pri prechádzaní cez cestu zrazilo auto, ale možno to bol autobus linky č.98, ktorý tam bol odstavený. Keď som išla okolo, tak na mieste už bola jedna sanitka, ale jej posádka si s ním asi nevedela rady, lebo napokon prišla väčšia, do ktorej ho záchranári aj naložili. Strhla sa tam aj bitka medzi fanúšikmi, ktorej sa najskôr snažila márne zabrániť hliadka mestskej polície, ale podarilo sa to až privolaným kukláčom. Takýto rozruch sme tu dávno nemali,“ povedala Bratislavským novinám očitá svedkyňa – pani Viera. Pozitívne však je, že klubu FC Petržalka sa podarilo postaviť pre túto sezónu tím, ktorý je zatiaľ bez prehry prvý v tabuľke a je na najlepšej ceste do II. ligy.

Góly: 40. František Lády - 90. Marcel Ondruš

FC Petržalka:

Milan Valašik – Ladislav Horvat, Valentín Majerčák, Peter Sopúch, Dominik Košťál, Tomáš Uhlík (8. Patrik Kavoň), Lukáš Čemba (80. Matúš Hitka), Juraj Piroska (88. David Marko), František Lády (85. Jakub Hronec), Boris Turčák (90. Peter Čapla), Dávid Kondrlík.

Tréner: Balázs Borbély

ŠK Slovan B:

Tomáš Rybár – Samuel Kozlovský, Juraj Kotula, Samuel Antálek, David Kočik, David Hrnčár, Roman Zemko, Daniel Filip Mašulovič, Uroš Damnjanović (85. Marcel Ondruš), Jozef Herman (68. Daniel Petráš), Illia Tereshschenko.

Tréner: Ján Kozák

Zdroj: FB FC Petržalka

​Zo zápasu bol na internete aj priamy prenos, takže si môžete pozrieť bratislavské derby tu:

(ars, video a foto: Facebook FC Petržalka)


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.