• 24.09.2017 12:21

Študenti pripravili na pondelok tretí protikorupčný pochod – ktorými ulicami povedie?

Zdroj: Facebook

V poradí už tretí veľký protikorupčný pochod sa uskutoční v pondelok (25. 9.) poobede v Bratislave. Trasa má viesť od Hviezdoslavovho námestia cez Jesenského, Štúrovu ulicu až na Námestie SNP.

Študenti organizujúci pochod majú podobné požiadavky ako na predchádzajúcich dvoch pochodoch. Žiadajú vyšetrenie káuz "Bašternák" a "Gorila", odvolanie ministra vnútra Roberta Kaliňáka (Smer-SD), prezidenta Policajného zboru SR Tibora Gašpara, odstúpenie špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika. Začali aj s protikorupčnou petíciou, pod ktorú vyzbierali desaťtisíce podpisov. Organizátori na pochod pozvali aj premiéra Roberta Fica (Smer-SD), aby tam prišiel vysvetliť svoje kroky a to, že nereaguje na ich požiadavky. „Ak Robert Fico myslí boj s korupciou naozaj vážne, mal by v prvom rade spraviť všetko preto, aby obnovil dôveru občanov v už existujúce štátne inštitúcie, ktoré preukázateľne zlyhávajú v boji proti korupcii," poukázali.

Vodiči musia pre pochod počítať s dopravnými obmedzeniami. Tie sa miestami dotknú aj verejnej mestskej hromadnej dopravy, upozornila polícia. Od 17.00 do 18.00 h bude vylúčená cestná premávka na uliciach Jesenského, Gorkého a Štúrovej a tiež na Kamennom námestí. Následne asi do 20.00 h bude doprava zastavená aj na Námestí SNP. Na uvedených komunikáciách nebudú premávať ani prostriedky MHD. Okrem pochodu v Bratislave sa Slováci žijúci v Prahe zídu v ten istý deň pred budovou slovenského veľvyslanectva.

(TASR, ilustračné foto: abn)