• 21.09.2017 09:03

Ružinovské hody začnú gospelovým koncertom Sister Soul z USA, lákadiel je však oveľa viac

Zdroj: TASR

Richard Müller, No Name i Polemic sú hudobnými lákadlami hodového víkendu v Ružinove, ktorý bude podľa organizátorov plný hudby, jedla, športu a dobrej nálady.

Ružinovské hodové slávnosti sa budú konať od zajtra do nedele v Parku Andreja Hlinku a pred Domom kultúry Ružinov.

Odštartuje ich gospelový koncert troch speváckych dív z USA - Sister Soul, ktoré zajtra rozozvučia o 19.00 hod. Kostol sv. Vincenta de Paul. Hostia si budú môcť vypočuť známe piesne ako Amazing Grace, Let It Rise, Oh Happy Day či Glorious. Členky Sister Soul okrem mnohých vlastných projektov hudobne spolupracovali aj s umelcami ako Celine Dion, Whitney Houston či BB King. Vstupenky na tento koncert si záujemcovia môžu zakúpiť v sieti Ticketportal.

Sobotný program Ružinovských hodov bude pokračovať v Parku Andreja Hlinku slávnostným otvorením starostom Ružinova Dušanom Pekárom. Pre nadšencov cyklistiky je pripravený 10. ročník Ružinovskej hodovej cykločasovky so štartom o 13.00 hod. na Ružinovskej ulici. Hudobní nadšenci si prídu na svoje na vystúpeniach, o ktoré sa postarajú zoskupenia partnerských miest – Jazz Hunters zo Znojma, Gold Orleans z Tapolca a Blue Dream z Umagu. Nasledovať bude koncert skupiny Gipsy Čáve, folkovej country skupiny Nezmaři či kapely Lojzo. Vrcholom večera bude koncert slovenskej legendy - Richarda Müllera.

Pred Domom kultúry Ružinov je pre návštevníkov pripravený retro koncert kapely Zenit s hitmi Pigi čaj či Keď ťa nechá dievča, kolotoče a hodová diskotéka. Počas programu bude v sobotu v poobedňajších hodinách súbežne v Parku A. Hlinku prebiehať aj obľúbený Rodinný trh Ružinovčanov, ktorý prinesie možnosť predať či nakúpiť rôzne športové či domáce potreby a oblečenie. Rodičia si budú môcť spolu so svojimi deťmi pozrieť najrôznejšie záujmové voľnočasové aktivity v rámci Krúžkovania Ružinova.

V nedeľu sa návštevníci hodov môžu tešiť na koncert frontmana kapely Iné Kafe Vratka Rohoňa a skupín Polemic a No Name.Parkovanie pred poliklinikou bude zdarma.

PROGRAM:

PIATOK

19:00 Koncert Sister Soul - Kostol sv. Vincenta de Paul

13.00 Ružinovská cykločasovka – Ružinovská ulica

13.00 Rodinný trh Ružinovčanov – Park A. Hlinku

14.00 Krúžkovanie Ružinova - ponuka voľnočasových aktivít pre deti, westernové mestečko Park A. Hlinku (do 17.00)

16.00 Kapela Zenit – pred DK Ružinov

19.00 Hodová diskotéka – pred DK Ružinov

Park A. Hlinku

15.00 Otvorenie hodov starostom Dušanom Pekárom spolu so zástupcami z partnerských miest

15.15 Jazz Hunters (Znojmo)

15.45 Gold Orleans (Tapolca)