Dobrá správa: V Petržalke pribude ďalších 90 miest pre škôlkarov

20.9.2017

Zdroj: FB ZŠ Turnianska

Petržalská samospráva sa snaží hľadať všetky dostupné zdroje na financovanie väčších projektov, na ktoré v rozpočte nemá peniaze. Preto sa uchádzala o dotácie na vybudovanie odborných učební v základných školách, aj na rekonštrukciu priestorov v ZŠ Turnianska, kde by mohli vzniknúť štyri triedy pre škôlkarov.

Z ministerstva pôdohospodárstva a regionálneho rozvoja prišla do Petržalky dobrá správa. Ministerstvo vyhovelo žiadosti petržalskej samosprávy a na rekonštrukciu priestorov v ZŠ Turnianska poskytne 360-tisíc eur. Finančná spoluúčasť našej mestskej bude vo výške 20-tisíc eur. V rekonštruovaných priestoroch tak pribudne 90 miest pre škôlkarov,“  informovala nás Silvia Vnenková z petržalského miestneho úradu.

„Keďže pôjde najmä o práce v interiéri, s rekonštrukciou budeme môcť začať už skraja budúceho roka tak, aby sme na budúci školský rok mohli nové triedy otvoriť,“ povedal starosta Vladimír Bajan.

(sv, ms))