Dali šancu stovkám ľudí: Stredisko Retest oslavuje 20. výročie svojho založenia

19.9.2017

Zdroj: retest.sk

Resocializačné stredisko pre závislých na návykových látkach Retest pôsobí v bratislavskom Starom Meste už 20 rokov.

Retest funguje od roku 1997 na Ľadovej ulici v Bratislave. V roku 2007 ho od mestskej časti Staré Mesto prevzal magistrát. Stredisko sa venuje ľuďom závislým od návykových látok, ktorí sa dostali do problémov a bez pomoci iných sa nedokážu zaradiť do spoločnosti. Snaží sa kopírovať rodinný model fungovania resocializačnej komunity, je určené pre plnoletých bez rozdielu pohlaví a má kapacitu 13 miest.

Základná filozofia jeho programu vychádza z presvedčenia, že ľudia so závislosťou sa musia učiť novým zručnostiam, ktoré potrebujú pre dlhodobú abstinenciu v prostredí, v ktorom budú reálne fungovať aj po ukončení resocializačného programu a konfrontovať sa s týmto prostredím.

Program trvá 18-24 mesiacov a je rozvrhnutý do šiestich fáz. Od druhej fázy sa klienti zapájajú do práce v zamestnaní na trvalý pracovný pomer a zároveň pokračujú v resocializačnom programe. V priebehu 20 rokov využilo služby resocializačného zariadenia a  pokúsilo sa o nový začiatok spolu 380 klientov.

Pri príležitosti výročia zariadenia sa bude v priestoroch Divadla TICHO a spol. konať 29. septembra koncert.

FOTOGALÉRIA

​(ts, ms)