Prihraničné obce si dnes pripomínajú 70. výročie ich pripojenia k ČSR

15.9.2017

Zdroj: abn

Práve na dnešný sviatok Sedembolestnej Panny Márie, teda v piatok 15. septembra 2017 o 17,00 hod. sa v Dome kultúry v Jarovciach uskutoční spomienkové zhromaždenie pri príležitosti 70. výročia pripojenia obcí Jarovce, Rusovce a Čunovo k Československej republike.

V jaroveckom kultúrnom dome je pripravený zaujímavý program, ktorý odštartuje svojou prednáškou historik Ľuboš Kačírek z Filozofickej fakulty Univerzity Komenského. Témou prednášky je História pripojenia obcí Jarovce, Rusovce a Čunovo k Československej republike.

Súčasťou podujatia budú aj vystúpenia rôznych súborov a umeleckých telies z troch spomínaných obcí. „Srdečne pozývame obyvateľov MČ Jarovce, Rusovce a Čunovo, ako aj všetkých záujemcov o poznanie tejto stránky našej spoločnej histórie na pripomenutie si tohto významného aktu,“ píše sa na oficiálnej webovej stránke Jaroviec. Podujatie organizuje Komisia kultúry.

(ars, foto: abn)