• 14.09.2017 16:00

Cestujte v MHD zadarmo, postačí vám vodičák: Bratislava sa opäť zapája do Európskeho týždňa mobility

Zdroj: TASR

Bratislava sa aj tento rok v termíne od 16. do 22. septembra zapojí do Európskeho týždňa mobility. V rámci podpory využívania alternatívnych spôsobov dopravy v meste máte možnosť cestovať v MHD bezplatne na platný vodičský preukaz. Zároveň sú pripravené aj ďalšie akcie.

„Bratislava je moderné mesto, ktoré sa snaží podporovať projekty zamerané na využívanie alternatívnej dopravy v meste. Práve preto budujeme cyklotrasy, opravujeme chodníky, budujeme bezbariérové priechody, modernizujeme električkové radiály a podporujeme projekty alternatívnej a čistej dopravy,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

V rámci podpory využívania alternatívnych spôsobov dopravy v meste sa vodiči osobných motorových vozidiel počas týchto dní môžu bezplatne prepravovať vo vozidlách MHD. Stačí sa preukázať platným vodičským preukazom vydaným v ktoromkoľvek štáte Európskej únie. Bezplatná preprava bude platná len na denných linkách MHD vo vozidlách Dopravného podniku Bratislava, v rámci mesta Bratislava. Na linkách 801, 901, 37 a na nočných linkách bude platiť štandardná tarifa IDS BK.  Dodatočné preukazovanie nebude uznané. Nárok na bezplatnú prepravu počas ETM nie je zadefinovaný v Prepravnom poriadku IDS BK, preto cestujúcemu nevznikne nárok na vrátenie cestovného za nevyužitý alebo čiastočne využitý predplatný cestovný lístok.

Do ETM sa už tradične zapojí aj Mestská polícia, ktorá deťom materských škôl pripravila dopravný kurz na dopravnom ihrisku. Na záver ETM v piatok 22. septembra sa tiež pod dohľadom mestskej polície uskutoční obľúbená Cyklojazda po Bratislave, ktorú organizuje Cyklokoalícia.
Európsky týždeň mobility sa koná každý rok v termíne od 16. do 22. septembra s cieľom povzbudiť samosprávy, aby zaviedli a podporovali opatrenia udržateľnej mestskej mobility, aby vyzvali svojich obyvateľov využívať pre  prepravu multimodálnu dopravu (peši, bicyklom či hromadnou dopravou) – jednoducho  alternatívu voči osobným motorovým vozidlám.

Po skončení Európskeho týždňa mobility si Dopravný podnik Bratislava pre svojich priaznivcov v sobotu 23. septembra pripravil Deň otvorených dverí na Tyršovom nábreží. O podrobnom programe bude informovať DPB.

(ts, ms)