• Život v meste
  • 13.09.2017 16:10

Veľtrh na námestí pri Eurovea ukáže študentom, že veda je potrebná v každodennom živote

0 0
Zdroj: TASR

Zvýšenie záujmu slovenskej mládeže o význam vedy v každodennom živote a prípadnú budúcu kariéru vo vedeckých odboroch je cieľom 2. ročníka Vedeckého veľtrhu.

Celodenný program podujatia sa začína zajtra (14. septembra) o 9.30 h slávnostným otvorením na námestí pri obchodnom centre Eurovea na nábreží Dunaja.

Vedecký veľtrh prináša celodenný zábavný program pre deti a mládež, v rámci ktorého budú rôzne oblasti vedy a výskumu prezentované zaujímavou a interaktívnou formou. Je určený najmä pre deti a mládež školského veku (šesť až 18 rokov), no zaujímavý je aj pre učiteľov, rodičov a širokú verejnosť. Vystavovateľmi budú vysoké a stredné školy, vedecké ústavy Slovenskej akadémie vied, záujmové organizácie a subjekty komerčnej sféry, ktoré sa vo svojich stánkoch pokúsia ukázať, že veda je všade okolo nás a že je potrebná v každodennom živote.

Podujatie organizuje nezisková organizácia Veda nás baví v spolupráci s Fakultou matematiky, fyziky a informatiky UK a ministerstvom školstva. Patrónom Vedeckého veľtrhu je predseda SAV Pavol Šajgalík.

(TASR)


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.