• 12.09.2017 11:45

Dobrá správa: V Rači vybudujú novú škôlku pre 100 detí

Zdroj: raca.sk

Bratislavská mestská časť Rača získala dotáciu na vybudovanie novej materskej školy na Novohorskej ulici. Račianska samospráva o tom informuje na svojom webe.

„Projekt na komplexnú rekonštrukciu a nadstavbu schátranej budovy na Novohorskej ulici za účelom vybudovania úplne novej materskej školy bol po procese posudzovania na ministerstve pôdohospodárstva úspešný a Rača dostane 572.847,67 eura,“ uviedla mestská časť.

Aj prostredníctvom týchto financií vytvorí nové miesto pre ďalších takmer 100 škôlkarov. Budova, ktorú Rača na spomínaný účel kúpila ešte v roku 2016, pochádza zo 70. rokov a v súčasnosti je spustnutá. „Na základe spracovanej projektovej dokumentácie však v nasledujúcom období prejde stavebno-technickými úpravami pre potreby budúcej škôlky, vrátane dobudovania nadstavby a vytvorenia dvoch nových pavilónov,“ priblížila samospráva.

Rozpočet stavby je vo výške 851.000 eur a realizácia prestavby je rozložená na roky 2017 a 2018. „Predpokladaná kapacita novovzniknutej materskej školy bude štyri triedy pre dohromady zhruba 90 detí. Škôlku chceme otvoriť takto v septembri 2018, a preto už skôr sme začali s ďalšími prípravami,“ povedal račiansky starosta Peter Pilinský. Mestská časť požiadala o jej zaradenie do siete škôl a školských zariadení a po neúspešnom prvom verejnom obstarávaní na zhotoviteľa stavby momentálne prebieha opakované verejné obstarávanie.

Okrem nových pavilónov dôjde na prízemí k dispozičným zmenám, vybuduje sa plynová prípojka aj plynová kotolňa, vymenia sa rozvody elektro-, zdravotechniky, zriaďovacích predmetov, plánuje sa kompletná výmena zateplenia obvodového a strešného plášťa, výmena výplní otvorov a úpravou má prejsť aj vonkajší areál s detským ihriskom.

(TASR)