• 09.09.2017 14:37

FOTO: Do Rusoviec opäť zavítali Rimania

Zdroj: BKIS

V bratislavských Rusovciach sa dnes návštevníci opäť vrátia o niekoľko storočí do minulosti. Koná sa tu totiž 20. ročník historického podujatia Rímske hry 2017. Ten so sebou prináša celé spektrum zo života Rimanov, teda civilného i vojenského.

Mestskou časťou sa v sprievode prešiel cisár, cisárovná, Rimania, Rimanky či legionári. Z Antickej Gerulaty po Maďarskej ulici až do parku kaštieľa sa vydali o 13.00 h. „Tešíme sa z toho, že ich domáce obyvateľstvo privítalo a dokonca sa našlo aj niekoľko takých, ktorí mali doma tuniku alebo si dokázali vyrobiť tógu a pridali sa k zástupu Rimanov, ktorý tvorili nadšenci z piatich krajín sveta pod taktovkou Tovarišstva starých bojových umení a remesiel," povedala hlavná dramaturgička podujatia Beata Husová z Múzea mesta Bratislavy (MMB).

Zdroj: BKIS

Samotnému sprievodu predchádzali rôzne rodinné súťaže, nechýbal preklad obľúbených citátov, odievanie do rímskych odevov, skúšanie účesov, rozoznávanie rímskych chutí či točenie na hrnčiarskom kruhu. Program bude pokračovať dnes poobede v parku v Rusovciach a podľa organizátorov sa bude každú hodinu meniť. Jeho súčasťou je aj podujatie Limes Day, ktorého cieľom je upozorniť na rímske pamiatky na hranici pozdĺž Dunaja (Limes Romanus). Tú tvorila reťaz rímskych táborov spojených cestami.

(TASR, ilustračné foto: BKIS)