• Život v meste
  • 08.09.2017 18:55

Primátor verí v korektnú spoluprácu s novými majiteľmi Domu odborov

0 0
Zdroj: banm a magistrat

Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal verí, že noví majitelia Domu odborov na Trnavskom mýte - Immocap Group a YIT, budú mať záujem o korektnú spoluprácu s hlavným mestom i mestskou časťou Nové Mesto.

„Nových majiteľov som pozval na stretnutie a budem sa zaujímať, aké plány s budovou a jej okolím majú," napísal prostredníctvom sociálnej siete primátor. Dom odborov a jeho okolie považuje za jeden z kľúčových verejných priestorov v Bratislave, ktoré sú v zlom stave, ale zároveň sú veľkou príležitosťou zlepšiť život nielen v okolí, ale v celom meste. Mestská časť Nové Mesto pre TASR už avizovala, že s novým vlastníkom chce vstúpiť do rokovania, aby mu tlmočila svoje stanovisko k budúcnosti Domu odborov. Pre mestskú časť je totiž neprijateľné prípadné zbúranie budovy, alebo nezachovanie kultúry a kultúrneho vyžitia na tomto mieste.
Novým majiteľom Domu odborov na bratislavskom Trnavskom mýte je spoločnosť First SPV, za ktorou stoja developeri Immocap Group a YIT. Nehnuteľnosť doteraz vlastnil Jednotný majetkový fond zväzov odborových organizácií v SR. Súčasťou transakcie je okrem samotnej budovy, známej ako kultúrne a kongresové centrum, aj pozemok s rozlohou 3,7 hektára. Ten sa nachádza v Novom Meste a je zároveň na rozhraní mestských častí Ružinov a Staré Mesto. Podľa oboch developerských firiem je Dom odborov príležitosťou na vytvorenie moderného multifunkčného priestoru, v ktorom ostane zachovaná aj kultúrno-spoločenská funkcia.

 „V tejto chvíli by bolo predčasné hovoriť o konkrétnom zámere, verejnosť budeme priebežne informovať o budúcich krokoch. Projekt, ktorý plánujeme na tomto mieste, bude mestotvorný projekt regionálneho významu," povedal generálny riaditeľ Immocap Group Martin Šramko. Generálny riaditeľ YIT na Slovensku Milan Murcko doplnil, že odpoveď na otázku, aké bude dotknuté územie v budúcnosti, môže vzniknúť len v rámci diskusie všetkých zúčastnených strán. Obe developerské spoločnosti v rámci prvých krokov začnú spoločne s preberaním majetku a s podrobnou analýzou, ako aj s prípravnými prácami. Následne aj vyhlásením medzinárodnej architektonickej súťaže.

Predseda Rady Odborového zväzu (OZ) KOVO Emil Machyna pre TASR vo štvrtok (7.9.) povedal, že predaj Domu odborov ešte nie je dokončený. „Počítame, že do desiatich dní by to mohlo byť dokončené," podotkol. Známa nie je zatiaľ ani kúpna cena.
(TASR, foto: abn)


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.