BSK predĺžilo termín verejnej súťaže na koncesionára pre verejný park

Zdroj: BSK

Potenciálni záujemcovia, ktorí by chceli postaviť a prevádzkovať rodinný park v Petržalke, môžu svoje ponuky predkladať v zmysle súťaže do 9. októbra 2017. Ten má vyrásť na pozemku patriacemu bratislavskej župe.

„Lehotu sme predĺžili o jeden mesiac z dôvodu väčšieho časového priestoru pre záujemcov,“ povedal dnes Pavol Frešo, bratislavský župan. Na úrad sa obrátil záujemca, ktorý požiadal BSK o preklad súťažných podkladov do angličtiny. Súťaž bola vyhlásená 21. júla 2017.

Bratislavský samosprávny kraj je od roku 2008 majiteľom pozemkov s výmerou viac ako 8 hektárov na okraji Mestskej časti Bratislava – Petržalka, ktorej zástupcovia takisto súhlasili s vybudovaním rodinného parku. Rovnako s jeho vznikom súhlasilo aj 87% prítomných poslancov na pracovnom zastupiteľstve Bratislavského samosprávneho kraja 16. decembra 2016. Táto lokalita je aj v Územnom pláne Hlavného mesta SR – Bratislavy definovaná ako územie pre šport.

(ts, ars, ilustračné foto: abn)