Nedeľná rozlúčka s letom na Štúrovej: Tu sú ďalšie podrobnosti

6.9.2017

Zdroj: BKIS

Bratislava sa rozlúči s letom kultúrnou fiestou v nedeľu 10. septembra. Ako sme už informovali, Štúrova ulica aj Starý most sa opäť uzavrú pre dopravu a otvoria pre verejnosť. Pozrite si ďalšie podrobnosti o tomto podujatí.

Zábava potrvá od 14.00 h do 22.00 h. „Najväčší letný mestský festival Kultúrne leto a Hradné slávnosti 2017 držal celé leto Bratislavu na nohách a ľudia všetkých vekových kategórií sa mali možnosť do sýtosti kultúrne vyžiť. Rozlúčka s letom bude pomyselnou bodkou za týmto festivalom a pozývam všetkých Bratislavčanov, aby sa prišli zabaviť,“ uviedol primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Už tradične bude Štúrova ulica vystlaná živým trávnikom, ktorý zmení tvár ulice na nepoznanie. Na otvorenom priestranstve ulice sa budú konať hudobné koncerty, tanečné vystúpenia, umelecké workshopy, tvorivé dielne, rôzne súťaže a hry. Takisto nebude núdza o pouličné atrakcie a športové exhibície.

Tvorivé dielne pre deti budú orientované na výrobu kvetín, kvetináčov, žabiek, rybičiek a iných zvieratiek. Menšie či väčšie parádnice budú môcť navštíviť mini kaderníctvo, kresliť henou alebo nechať si pomaľovať tvár.

Pre aktívnejších návštevníkov je pripravená športová a tanečná zóna. A kým v športovej zóne sa môžu diváci tešiť na exhibície a majstrovskú šou bikerov a parkouristov, v tanečnej zóne bude prebiehať veľtrh tanca s prezentáciou najrozličnejších tanečných žánrov (rock&roll, balet, ľudovky, spoločenské tance, latino, samba, írske tance, swing dance a pod.) a tanečných workshopov.

Pravé vibrácie prinesie skvelá bubnovačka s Abadá Capoiera a zaujímavou atrakciou tohtoročnej Rozlúčky s letom bude sprievod cca 200 tanečníkov o 18.30 h od Mestského divadla P. O. Hviezdoslava na Laurinskej ulici cez Štúrovu smerom k tanečnému stage 6, kde program o 19.00 h ukončí veľký tanečný galavečer. Na slávnostnom galavečeri vystúpia tanečníci zo známych tanečných formácií a tanečných škôl z Bratislavy a okolia.

Na lávkach pre peších a cyklistov na Starom moste čaká návštevníkov hudobná chillout zóna s DJ-om s letnými megahitmi, pri ktorých sa most premení na diskotékové pódium s krásnym výhľadom na Dunaj a Bratislavský hrad. Namiesto drezín z minulého roka bude po moste premávať obojsmerne historická električka na trase Petržalka (zastávka Jungmannova) a centrum mesta (provizórna zastávka pred Umelkou na Dostojevského rade) s tým, že prvá jazda začína o 14.00 h na petržalskej strane zo zastávky Jungmannova a jazda električky bude prebiehať v pravidelných časových intervaloch od 14.00 h do 22.00 h.

Podrobný program Rozlúčky s letom 2017:

STAGE 1

14:15              Saxophone syncopators

15:15              Jana GAvačová Trio

16:15              Genius Locci

17:20              Saxophone syncopators

18:30              Jana GAvačová Trio

19:30              Genius Locci

STAGE 2

14:00              Five gentlemen

15:00              La3no cubano

16:05              Fuera Fondo