• Život v meste
  • 27.08.2017 18:20

Športový park s názvom JAMA už dokončujú aj v Petržalke. Sprístupnia ho v septembri

0 0
Zdroj: OZ Petržalské ihriská

Okrem parku JAMA, ktorý rastie na mieste bývalého cyklistického štadióna medzi NTC a Odbojárskou ulicou budú mať svoj športový park s názvom JAMA aj v Petržalke. Nachádza sa v trojuholníku medzi ulicami Vyšehradská, Šášovská a Vigľašská.

Obyvateia petržalskej časti Lúky sa už čoskoro budú môcť tešiť z existencie vynoveného športového parku Jama, ktorého realizácia pomaly vstupuje do finále. Po ukončení prác bude tvoriť športpark oplotený areál s výmerou približne viac ako 17 árov.  Všetci športoví nadšenci sa môžu tešiť aj na pás na chôdzu a „surf“, elipsovité zariadenie, zostavu na tréning s vlastnou váhou, dráhu na rovnováhu, piruetu, kolíkovú dráhu s kladinami, skokanský mostík, pyramídu z lanovej siete a sety chytov. Zhotoviteľom prác je firma B-EKO-M, s. r. o. so sídlom v Nitre. Rozpočet projektu na základe cenovej ponuky od dodávateľskej firmy vybranej verejným obstarávaním je 171 500 eur.

Samotný povrch vytvára svojím farebným rozlíšením povrchu bežeckú dráhu pre deti, „naj“ budú 3D polgule na skákanie alebo aj chodník – napríklad na preteky autíčiek. Jedinečné sú takzvané balančné prvky, ktoré slúžia na zlepšenie držania tela a spevnenie samotného jadra. Malé ihrisko s bránkami na futbal zas poteší priaznivcov kolektívneho športu. Staršia mládež a dospelí si precvičia celé telo na modernej streetworkoutovej zostave. Zaujímavosťou je aj kopec s lezeckými úchytmi či samostatné cvičebné stroje pre seniorov. Deti poteší pyramída z lanovej siete a obľúbená hojdačka „vtáčie hniezdo“.

(ars, foto: OZ Petržalské ihriská)


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.