• 27.08.2017 12:58

VIDEO: Novomestský starosta Rudolf Kusý požaduje väčšiu ochranu mestských lesov

Zdroj: FB Rudolfa Kusého

Starosta mestskej časti Bratislava - Nové Mesto Rudolf Kusý je presvedčený o tom, že mestské lesy na území nášho hlavného mesta by si zaslúžili väčšiu ochranu najmä pred developerskými zámermi či priamemu poškodzovaniu. Preto spoločne s ochranárom Jaromírom Šíblom pripravili návrh, ako lesy pred neželanými vplyvmi uchrániť. Pozrite si video, kde svoj zámer objasňujú...

„Len kúsok od centra mesta máme les. Unikátne miesta ako Železná studnička či Koliba. Ako ich efektívne chrániť pred ťažkými mechanizmami, ktoré poškodzujú mladé stromy, turistické chodníky a cyklotrasy?" opýtal sa sRudolf Kusý a spoločne s ochranárom Jaromírom Šíblom hľadali na túto otázku odpoveď.

Pozrite si video úzko súvisiace s touto environmentálnou témou:

(ars, video a foto: Facebook R.K.)