Do ulíc zajtra vyrazia priaznivci LGBTI komunity i vyznávači tradičnej rodiny

18.8.2017

Zdroj: hrdinarodinu.sk

Zdá sa, že v sobotu 19. 8. bude v Bratislave poriadne rušno. Konať sa tu má tradičný Dúhový PRIDE Bratislava a na rovnaký deň ohlásili svoj pochod s názvom „Hrdí na rodinu“ aj zástancovia tradičných hodnôt...

Niekoľko dní po tom, ako oznámili konanie 7. ročníka podujatia s názvom Dúhový PRIDE Bratislava, ktoré sa má uskutočniť v sobotu 19. augusta na Hviezdoslavovom námestí, sa ozvali aj zástupcovia iniciatívy Hrdí na rodinu s tým, že v rovnaký deň o 14,30 h uskutočnia už VI. ročník živej reťaze a pochodu „Hrdí na rodinu“. Ich akcia sa má začať pred budovou Národnej rady, odkiaľ sa účastníci vyberú po Zámockej cez Michalskú ulicu až na Hlavné námestie, pričom ich červené tričká by mali zdobiť nápisy: Rodina je úžasná a výnimočná, lebo deti sú naša budúcnosť. Mama a tato navždy, nie je nič lepšie pre deti. Hrdí na rodinu.

Podľa jedného z organizátorov podujatia Antona Chromíka im nejde o vynášanie tmy, ale skôr o zapaľovanie svetla. „Nejdeme protestovať, ideme pokojne a s láskou ukazovať pravdu a pozývame každého, kto chce bez slov ukázať, že radosť z detí je podstatou rodiny a našej budúcnosti. Každý nám môže pomôcť najmä tým, že príde, prípadne pozve aj svojich známych. Záujemcovia si priamo na mieste môžu kúpiť naše tričko alebo priniesť svoje tričko červenej farby a hudobníci aj  harmoniky alebo iné hudobné nástroje.“

Podľa Chromíka býva ich akcia vždy nesmierne pokojná. Marek Nikolov z občianskeho združenia Pastor Bonus ho doplnil:  „Dialóg vždy vyžaduje dve strany a odpoveď danú s láskou. My pri požiadavkách dospelých ukazujeme: Pozrite sa na deti. Deti túžia po otcovi a po mame. Otec a mama sú pre nich to najlepšie. Rodina je skutočne úžasná a výnimočná. Hlboký vzťah muža a ženy, ktorý umožňuje narodenie detí a vytvára najlepšie a najbezpečnejšie miesto pre ich výchovu a rozvoj, si zaslúži výnimočné postavenie a starostlivosť.“

Zdroj: Facebook

​Nakoľko aj organizátori Dúhového PRIDE Bratislava avizovali, že sa jeho účastníci vyberú aj na tradičnú prechádzku ulicami Starého Mesta, tak nie je vylúčené, že sa oba tábory niekde v centre môžu stretnúť, ale žiadna priama konfrontácia sa nepredpokladá. Obe strany budú súťažiť maximálne o to, kto z nich zaznamená početnejšiu účasť a väčšiu podporu zo strany verejnosti.

Aj príslušníci LGBTI komunity očakávajú, že sa k ich prechádzke pridajú príbuzní, priatelia, kolegovia a známi, aby ukázali, že ide o úplne bežných ľudí, ktorí chcú mať rovnakú šancu ako všetci ostatní udržať si zdravie, ísť si za šťastím, zarobiť si na živobytie, byť v bezpečí vo svojej krajine a starať sa o tých, ktorých milujú. Hlavným cieľom tohto podujatia je podpora viditeľnosti komunity lesieb, gejov, bisexuálnych, transrodových a intersexuálnych ľudí v ich plnej rozmanitosti na Slovensku.

(ars, foto: hrdinarodinu.sk, facebook)