• Život v meste
  • 17.08.2017 15:25

FOTO: Na Rožňavskej si môžete dať na obed i lúčne koníky

0 0
Zdroj: Naam thai food

Ak máte radi netradičné chute a exotické jedlá, tak toto je naozaj úlet. V Bratislave si totiž v jednej z thajských reštaurácií môžete objednať i hmyz.

Takúto exotickú stravu má najnovšie v ponuke pani Naam, ktorá prevádzkuje rovnomenné thajské bistro vo Fresh Markete na Rožňavskej. A práve v týchto dňoch sa vrátila zo svojej rodnej krajiny, kde bola od 3. júla. A priniesla so sebou aj pochúťku, ktorá bude zrejme pre mnohých Slovákov exotická až príliš. „Tentokrát som doniesla lúčne koníky. Vyprážané s thajskými bylinkami a thajským korením chutia ako jemné pečené chrumkavé zemiačiky. V Thajsku ich predávajú na ulici a nie iba turisti, ale aj Thajčania ich majú radi,“ prezradila pre bratislavskenoviny.sk pani Naam. „Niektorí Thajčania ich podávajú s jasmínovou alebo lepkavou ryžou, alebo s pivom,“ dodala.

Zaujímalo nás, či je o koníky záujem aj medzi Slovákmi, či sa teda neboja. „Chutia im veľmi, neboja sa toho a stále je po nich dopyt,“ tvrdí sympatická Thajčanka. Okrem koníkov ešte priniesla zo svojej domoviny aj malé pikantné rybičky, túto exotiu bude variť do vypredania zásob.

FOTOGALÉRIA:

Exotika na tanieri (Rožňavská ulica)

(ms)


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.