• Život v meste
  • 12.08.2017 14:46

Letné kino na Mičurine ožíva. Premietnu írsku rozprávku

0 0
Zdroj: Letné kino v Ružinove

Areál Ekoiuventy na Búdkovej v bratislavskom Starom Meste doslova nabral druhú dych . Najnovšie si tu okrem kúpania môžeme v krásnom prostredí pozrieť i film.

Ako nás informovala predsedníčka OZ Hrad - Slavín Sabina Barborjak, premietať sa na Mičurine (Búdkova 2) bude už v utorok o 20.30 h. Príďte si pozrieť krásnu írsku animovanú rozprávku a vychutnať si najkrajší výhľad na večernú Bratislavu, pozýva spomínané občianske združenie (foto k článku je ilustračné).

Rozprávka Pieseň mora sa odohráva v bájnej krajine starých Keltov, kde žije na osamelom majáku otec s dcérou a synom. Život celej rodiny sa obráti hore nohami vo chvíli, keď sa ukáže, že malá dcérka Saoirse je poslednou z tuleních víl. Jedine ona totiž môže piesňou zachrániť všetky rozprávkové bytosti, ktoré premenila na kameň čarodejnica Macha. Po vysoko oceňovanej rozprávke Brendan a tajomstvo Kellsu prišiel írsky režisér Tomm Moore s ďalším kúzelným príbehom v celovečernom filme. Nádherne a tradične animovaný svet keltských mýtov a silné rozprávanie o sile materskej a súrodeneckej lásky vyniesol mladému režisérovi nie len porovnanie s najväčšími majstrami animovaného filmu, ale tiež už druhú nomináciu na Oscara. Premiéru mala táto rozprávka 6. septembra 2014 na MFF Toronto.

(ms)


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.