• 12.08.2017 14:46

Letné kino na Mičurine ožíva. Premietnu írsku rozprávku

Zdroj: Letné kino v Ružinove

Areál Ekoiuventy na Búdkovej v bratislavskom Starom Meste doslova nabral druhú dych . Najnovšie si tu okrem kúpania môžeme v krásnom prostredí pozrieť i film.

Ako nás informovala predsedníčka OZ Hrad - Slavín Sabina Barborjak, premietať sa na Mičurine (Búdkova 2) bude už v utorok o 20.30 h. Príďte si pozrieť krásnu írsku animovanú rozprávku a vychutnať si najkrajší výhľad na večernú Bratislavu, pozýva spomínané občianske združenie (foto k článku je ilustračné).

Rozprávka Pieseň mora sa odohráva v bájnej krajine starých Keltov, kde žije na osamelom majáku otec s dcérou a synom. Život celej rodiny sa obráti hore nohami vo chvíli, keď sa ukáže, že malá dcérka Saoirse je poslednou z tuleních víl. Jedine ona totiž môže piesňou zachrániť všetky rozprávkové bytosti, ktoré premenila na kameň čarodejnica Macha. Po vysoko oceňovanej rozprávke Brendan a tajomstvo Kellsu prišiel írsky režisér Tomm Moore s ďalším kúzelným príbehom v celovečernom filme. Nádherne a tradične animovaný svet keltských mýtov a silné rozprávanie o sile materskej a súrodeneckej lásky vyniesol mladému režisérovi nie len porovnanie s najväčšími majstrami animovaného filmu, ale tiež už druhú nomináciu na Oscara. Premiéru mala táto rozprávka 6. septembra 2014 na MFF Toronto.

(ms)