Zákaz kúpania na Kuchajde naďalej trvá, kvalita vody je nevyhovujúca

11.8.2017

Zdroj: sportoviska.sk

Na prírodnom kúpalisku Kuchajda v bratislavskom Novom Meste platí naďalej zákaz kúpania.

Kvalita vody je totiž stále nevyhovujúca. Informovala o tom hovorkyňa Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Bratislave Katarína Nosálová.
Podľa výsledkov laboratórnych rozborov zo 7. augusta naďalej pretrváva nevyhovujúca kvalita vody na kúpanie v mikrobiologickom ukazovateli črevné enterokoky. „Obnovu kúpania môže hygienik povoliť až na základe vyhovujúcich laboratórnych výsledkov vody,“ podotkla Nosálová. Verejnosť o tom bude RÚVZ informovať prostredníctvom webovej stránky i sociálnej siete. Kontrolné rozbory sa budú vykonávať v priebehu 33. kalendárneho týždňa.

Na prírodnom kúpalisku Kuchajda vydal RÚVZ zákaz kúpania začiatkom augusta, a to na základe výsledkov rozboru vzoriek vody, ktoré odobral 24. a opakovane 31. júla.

(TASR)