• Život v meste
  • 10.08.2017 17:10

Termín na príspevok na dieťa v súkromnej škôlke v Petržalke sa kráti

0 0
Zdroj: FB Petržalka

Na podanie žiadosti o finančný príspevok, o ktorý môžu požiadať rodičia v bratislavskej Petržalke, ak umiestnia svoje dieťa do súkromnej škôlky, zostáva len niekoľko dní.

Tie je totiž možné pre nasledujúci školský rok 2017/2018 podať na oddelení sociálnych služieb petržalského miestneho úradu na Kutlíkovej ulici do utorka 15. augusta. „Petržalka už tretí rok poskytuje príspevok na úhradu nákladov v súkromných materských školách pre tých rodičov, ktorých deti sa nedostali do štátnych škôlok. Na každé dieťa mestská časť prispieva mesačne sumou 60 eur,” uviedla Silvia Vnenková z oddelenia komunikácie s verejnosťou petržalského miestneho úradu.

Aj týmto spôsobom sa totiž miestna samospráva pokúša riešiť dlhodobejší problém s nedostatočnými kapacitami v materských školách vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti, hoci sa snaží každoročne pokryť dopyt aj zvyšovaním kapacít materských škôl. „V školskom roku 2015/2016 sme prispeli sumou 13.000 eur, v minulom školskom roku to bolo 22.000 eur,” doplnila Vnenková.

Príspevok môže byť poskytnutý rodičovi, ktorého dieťa má trvalý pobyt v Petržalke, do začiatku októbra tohto roka dosiahne najmenej tri roky a nebolo prijaté z kapacitných dôvodov do žiadnej škôlky v pôsobnosti mestskej časti. Ďalšou z podmienok je, aby maximálny mesačný príjem domácnosti posudzovaného žiadateľa nepresiahol sumu 500 eur na osobu a aby žiadateľ nebol zároveň poberateľom príspevku na dieťa súvisiaceho s dlhodobým neprijatím dieťa. Finančný príspevok môže byť poskytnutý na jedno dieťa na obdobie maximálne 11 mesiacov.

„V prípade počtu žiadostí prevyšujúceho finančnú kapacitu budú uprednostnení rodičia so staršími deťmi, osamelí rodičia a následne rodičia s nižšími príjmami,” upozorňuje mestská časť na svojej webovej stránke, kde sú zverejnené bližšie informácie k príspevku.

(TASR)


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.