• Život v meste
  • 26.07.2017 12:08

VIDEO: Malí futbalisti obdivovali Sieň slávy svojich veľkých vzorov

0 0
Zdroj: Peter Zeman/SFZ

Do Siene slávy slovenského futbalu včera zavítali mladí futbalisti z Rovinky pri Bratislave. V sprievode trénerov si pozreli expozíciu a odniesli si vzácne suveníry v podobe podpisových kariet slovenských futbalových reprezentantov.

Dva tucty talentovaných futbalistov, v jednotných tričkách ako sa na správne družstvo patrí, vycestovali včera v sprievode trénerov Michala Kyselu, Martina Zaťka a Martina Trebatického do Bratislavy. O tom, že o futbale niečo vedia, svedčia otázky smerom k histórii, ktorú ani pamätať nemôžu. „Nezabudli ste na Kindera?“, prekvapil jeden z nich, keď na Stene reprezentantov nevedel narýchlo nájsť fotografiu bývalého slovenského reprezentanta.

„Sme príjemne prekvapení. Keď sme na samom začiatku nazreli do priestorov, hovoril som si, že na prehliadku bude stačiť päť minút, urobíme si selfie a pôjdeme domov. Veľmi sa nám páčil „pokec“ k artefaktom, pretože deti by bez výkladu mnohé veci nepochopili. Tým, že k videnému počuli zaujímavé príbehy, celkový dojem majú ucelený a úplný. Vidieť dres je pekné, ale vedieť, čo sa za konkrétnym dresom skrýva, dáva celému momentu iný rozmer. My sa snažíme robiť v Rovinke futbal inak a aj toto je cesta, ako chceme priblížiť deťom futbal. Aj preto sme nedávno pozvali medzi seba a pozvanie prijal Róbert Mak a dnešná návšteva v Sieni slávy deťom ukázala, že futbal nie je len o lopte, hráčoch a ihrisku, ale aj o histórii a slávnych momentoch,“ povedal na margo návštevy tréner a majiteľ Futbalovej školy v Rovinke pri Bratislave - Michal Kysela.

Takto to počas návštevy detí v Sieni slávy vyzeralo:

Dodajme, že Sieň slávy slovenského futbalu na Trnavskej ceste 100 počas prázdnin očakáva návštevy ďalších mladých futbalistov a vítaní sú všetci slovenskí fanúšikovia každý pracovný deň od 10:00 do 16:30. „Ale keď sa nejaká výprava ohlási, že majú čas len cez víkend, tak im prídeme priestory sprístupniť aj v sobotu či nedeľu,“ dodal pre Bratislavské noviny Peter Zeman zo Slovenského futbalového zväzu.

(ars, SFZ, foto a video: SFZ)


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.