Opravy petržalských chodníkov: Ktoré ešte prídu na rad?

17.7.2017
Petržalka sa pustila do opravy chodníkov a parkovísk za 400-tisíc eur - bajan

Petržalka vo svojom rozpočte na tento rok vyčlenila na opravu chodníkov a parkovísk 400-tisíc eur, čo je jednorazovo najviac v celej histórii.

„Išlo nám o to, aby sa mohli tieto komunikácie zrekonštruovať komplexne, aby chodníky boli bezbariérové, bezpečné,“ povedal starosta bratislavskej Petržalky Vladimír Bajan.

Zo šiestich projektov zostáva dokončiť ešte dva – chodník na Pankúchovej (ten sa už začal opravovať) a na Tupolevovej ulici. Ten príde na rad začiatkom augusta. Opravené sú už chodníky a časť parkoviska na Medveďovej, chodník na Holíčskej, parkovisko na Fedinovej a na Mlynarovičovej ulici pri trhovisku. Tu sa okrem komunikácie a parkoviska opravoval aj prístup k rampe vedúcej na trhovisko.

Mestská časť  zatiaľ na plánované opravy chodníkov a parkovísk preinvestovala 253 500 eur.

(ts, ms)

Najčítanejšie