• 13.07.2017 12:44

Letné kino pri Dunaji otvorí La La Land

Zdroj: Bažant Kinematograf, Robo Hubač

Letné kino Bažant Kinematograf sa s tradične „pestrofarebným“ programom predstaví tento rok opäť aj na Magio pláži v Bratislave.

V termíne od 15. júla do 18. augusta, vždy od soboty do stredy, ponúkne úspešné filmové tituly z posledného obdobia, špeciálne uvedenia i filmové novinky.

V sobotu 15. júla otvára plážové filmové leto Oscarmi ovenčeným muzikálom La La Land (r. Damien Chazelle). Siedma filmová sezóna prinesie 26 zaujímavých filmových večerov a 18. augusta ju ukončí slávnostná premiéra najnovšieho filmu Jana Svěráka Po strništi bos.

Špeciálne miesto má v tohtoročnom programe oscarovský režisér českého pôvodu Miloš Forman, diváci budú mať možnosť vidieť jeho Amadea a muzikál Vlasy.

Zo zahraničnej kinematografie, americkej i európskej, letné kino  prinesie úspešné distribučné aj festivalové tituly, medzi nimi napr. Café Society od Woodyho Allena, ktorý má v programe plážového kina svoje stále miesto, na Oscara nominovaný film Skryté čísla (r. Theodore Melfi), ktorý sa v slovenskej kinodistribúcii vôbec neobjavil, či akčnú a vtipnú komédiu Ostrí chlapci (r. Shane Black).

Z nezávislejšej filmovej scény určite treba spomenúť absurdnú temnú komédiu Schneider vs. Bax (r. Alex van Warmerdam), drámu Môj kráľ (r. Maïwenn) s Vincentom Casselom a v Cannes ocenenou Emmanuelle Bercotovou, najnovšiu snímku Jima Jarmusha Paterson, či legendárne dielo fínskeho režiséra Akiho Kaurismäkiho Leningradskí kovboji dobývajú Ameriku.

Svoju špeciálnu reprízu  bude mať vynikajúca čierna komédia Divoké historky (r. Damián Szifron). Tradične sa predstaví aj laureát ceny LUX udeľovanej Európskym parlamentom, ktorým je za rok 2016 nemecko-rakúska komediálna dráma Toni Erdmann (r. Maren Ade), ocenená aj Oscarom za najlepší cudzojazyčný film. V cykle venovanom prázdninujúcim deťom a ich rodičom sú tentoraz zaradené dva filmy, animovaný filmový hit Mimoni (r. Kyle Balda, Pierre Coffin) a zaujímavý japonský animovaný film Chlapec vo svete príšer (r. Mamoru Hosoda).

Letné kinobude premietať od soboty do stredy, projekcie sú bez vyberania vstupného, vždy od 21.00 h, resp. krátko po zotmení. Nepremieta sa za mimoriadne nepriaznivého počasia, predovšetkým za silného vetra.Prostredie a zázemie pláže ponúka divákom sedenie na lehátkach, laviciach, za depozit je možnosť zapožičať si deku. Možnosť občerstviť sa v plážových baroch je do polnoci.

Zdroj: Bažant Kinematograf, Robo Hubač

(ms)