• 08.07.2017 13:55

FOTO: Bratislavčania sa kedysi kúpali hlavne v Dunaji - viete si to dnes predstaviť?

Pri bazéne boli doslova davy
Zdroj: abn

Horúce júlové dni, ktoré panujú aj tento víkend vyhnali ľudí k vode. Plné sú kúpaliská i vodné plochy na území Bratislavy či v blízkom okolí. V minulom storočí sa obyvatelia mesta stretávali na petržalskom brehu Dunaja, kde bolo kedysi aj kúpalisko Lido.

Kúpanie pri Dunaji

​Tlačová agentúra SR zverejnila sériu archívnych snímok z 30. augusta 1962 v Bratislave, ktorá zachytáva poslednú prázdninovú nedeľu pri Dunaji. Obyvatelia hlavného mesta Slovenska, Bratislavy tu rôznym spôsobom trávili slnečné popoludnie, na ktoré nebol posledný letný mesiac august skúpy. Obľúbeným a vyhľadávaným miestom bol práve pravý breh Dunaja na Lide. Brehy Dunaja boli vtedy vyhľadávaným miestom pre pekný výhľad i pre možnosť športu.

Voda bola síce studená, ale nerobilo to nikomu problém.
Zdroj: TASR

Druhá séria fotografií pochádza zo 17. mája 1964 v Bratislave a takisto zachytáva nedeľu pri Dunaji. Krásne jarné počasie v ten deň vylákalo tisíce Bratislavčanov do prírody. Mnohí odpočívali na slniečku na pravom brehu Dunaja, mladí však neodolali volaniu jeho vôd a osviežovali sa aj prvým jarným kúpeľom.

(ars, foto: TASR)