FOTO: Hviezdoslavovo námestie ožilo fašiangami

12.2.2017
Foto: hviezdoslavovo námestie ožilo fašiangami - o2

Na Hviezdoslavovom námestí poriadne žilo. Fašiangy v Starom Meste včera pritiahli množstvo návštevníkov.

Fašiangovú atmosféru dotvárali aj zabíjačkové špeciality. „Staromešťania sa vedia zabávať, dokázali to aj tento rok,“ povedal staromestský starosta Radoslav Števčík. „Teší ma, že prišli aj v takomto chladnom počasí. I tentokrát sme pripravili obľúbený fašiangový sprievod v maskách a ako vidíte, masiek je tu veľa a niektoré sú naozaj nápadité. Som rád, že náš zámer zachovávať tradície je ľuďom blízky,“ dodal.

Ako informovalo Staré Mesto na sociálnej sieti, o atmosféru sa postaralo svojím vystúpením i Rodinné centrum Prešporkovo, či Vajnorský okrášľovací spolok. Zahrala aj dychová hudba Spojár, zazneli ľudovky od ľudovej hudby Fidlikanti, v Zichyho paláci návštevníkov čakalo vystúpenie baletného štúdia z tanečnej školy Viery Sádovskej aj množstvo aktivít a tvorivých dielní.

(ts, ms Foto: Marek Velček)