• Život v meste
  • 22.02.2016 01:17

Bratislava má miesto pre všetky sviatky!

0 0
Bratislava má miesto pre všetky sviatky! - blasko_dusan

O pár dní je Valentín a Slovač sa zase môže pustiť do nekonečných diskusií, či oslavovať alebo nie. Či je to americké, západné, alebo už slovenské. Či to prijať, alebo ignorovať.

Valentín nie je sám. Riešime, ako oslavovať 1. máj, či je socialisticky sprofanovaný alebo aj súčasný - kapitalistický, nevieme, ako brať MDŽ, SNP, akoby sme sa hanbili za 28. október, riešime, či darčeky nosí Ježiško, Santa Klaus alebo Dedo Mráz. Ešteže zostala Veľká noc, ktorá sa nemusí deliť o svoj sviatok s ničím novým a všetci sa zhodneme, že patrí k jari.

Bratislava je však dosť veľká, aby si v nej oslavovali všetci, čo chcú. Pokiaľ tým nikomu neubližujú, pokiaľ sa tým robí radosť, nech sa v meste oslavuje svätý Valentín aj svätý Drndolín, kto chce, nech oslavuje Medzinárodný deň žien, Medzinárodný deň paroháčov aj Medzinárodný deň priateľov Ponorky. A pokiaľ sa deti budú tešiť z darčekov, tak nech ich nosí svätý Voloďa so svätým Barakom.

Bratislava je preto Bratislavou, lebo tu vždy bolo miesto pre všetkých. Katolíkov aj evanjelikov, židov aj moslimov. Tak nech si všetci oslavujú svoje sviatky

a majú z nich radosť. Trebárs aj na zlosť tupcom z podniku v centre mesta, kde niekde v pivnici visí „červená vlajka s hákovým krížom“ a kde si 20. apríla vyholené hlavy pripomínajú niečo iné...

Dušan Blaško
SLOVO K VECI


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.