• Život v meste
  • 22.02.2016 01:08

Za likvidáciu skládok dostali 8-tisíc eur

0 0
Za likvidáciu skládok dostali 8-tisíc eur - skladka

Hlavné mesto je úspešným žiadateľom o financie z Environmentálneho fondu na sanáciu miest s nezákonne uloženým odpadom – tzv. čiernych skládok. V decembri 2015 bolo z tohto fondu mestu preplatených približne 8 134 eur na refundáciu 95 percent nákladov mesta za likvidáciu, vytriedenie a zhodnotenie odpadu z čiernych skládok, ktoré sa nachádzali na mestských pozemkoch.

Bratislavská samospráva podala žiadosť na Environmentálny fond spolu so štúdiou, ktorá obsahovala opis štrnástich skládok s fotografiami, ich lokalizáciu a rozpis prác. Odstránením nelegálnych skládok s viac ako 213,6 tony odpadu sa zlepšilo životné prostredie v konkrétnych lokalitách.

Hlavné mesto vlani vyčistilo dvadsať skládok v objeme 515,35 tony v celkovej sume 20 650 eur. Refundácia z Environmentálneho fondu sa týkala len štrnástich skládok, ktoré boli vyčistené od 16. apríla 2015 do 30. novembra 2015. Environmentálny fond takto definoval podmienky na dotáciu a v tomto prípade preplácal 95 percent reálne vynaložených prostriedkov na odstraňovanie skládok, 5 percent bola spoluúčasť mesta.

Z celého balíka financií za odstraňovanie nelegálnych skládok sa tak viac ako 8 000 eur vrátilo do rozpočtu. Mesto vlani odpratalo čierne skládky najmä komunálneho odpadu v Petržalke, Dúbravke, Novom Meste, Rači, Starom Meste, Devíne či vo Vajnoroch.

(is)


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.