• 26.03.2012 16:27

Na nábreží pribudli verejné toalety, v centre je ich však málo

Na nábreží pribudli verejné toalety, v centre je ich však málo - Toalety1

Nové verejné toalety pribudli na dunajskom nábreží. Nachádzajú sa v blízkosti River Parku - v domčeku, ktorý má byť súčasťou Tatranského parčíka, ktorú tu plánuje vybudovať Bratislavský okrášľovací spolok.

Prvé verejné toalety na nábreží sú otvorené v zimnej prevádzke denne od 10.00 h do 18.00 h a v letnej do 20.00 h. Poplatok za použitie verejných toaliet je 50 centov.

Vlani mestská časť Bratislava - Staré Mesto uzavrela štyri verejné toalety v centre mesta - na Americkom námestí, na Kollárovom námestí, na Kapucínskej ulici a na Ulici 29. augusta. Zdôvodnila to nízkou návštevnosť. Vicestarosta Starého Mesta Peter Osuský odkázal turistov a Bratislavčanov, aby na toaletu chodili do reštaurácií a krčiem. Dlhodobo zatvorené sú aj verejné toalety na Kamennom námestí.

V meste tak zostali iba verejné toalety na Palackého ulici, na Šafárikovom námestí a magistrátne na Uršulínskej ulici. Okrem toho sú verejné toalety v obchodnom dome My Bratislava (Tesco). Nové verejné toalety minulý týždeň pribudli v hromadnej garáži IPP Park Hrad na Palisádach. Okrem toho sú jedny aj priamo na Hrade.

Na nedostatok verejných toaliet v centre mesta dlhodobo upozorňujú bratislavskí sprievodcovia a zástupcovia cestovných kancelárií. Podľa nich je práve nedostatok verejných toaliet jednou z prekážok rozvoja cestovného ruchu v Bratislave.

(pol)
FOTO - Slavo Polanský

Článok bol uverejnený v tlačenom vydaní Bratislavských novín. © 2012 Nivel Plus. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Spravodajská licencia vyhradená.