Život v meste

Do redakcie sme dostali mail od pani A. Hladíkovej, ktorá naším prostredníctvom chce upozorniť kompetentných na potenciálne nebezpečenstvo číhajúce na ľudí priamo na chodníkoch v centre Bratislavy. Prekážajú jej najmä pozostatky po odstránených dopravných značkách, teda konkrétne zvyšky odpílených železných tyčí trčiacich z betónu. Jej pripomienku uverejňujeme v nekrátenej podobe.

Počas nedávnych „dušičiek“, teda Sviatku všetkých svätých si azda každý z návštevníkov bratislavského Krematória na Lamačskej ceste všimol, že v areáli prebiehajú stavebné práce. Už dlhodobo boli v katastrofálnom stave najmä schody vedúce k obradnej sieni a práve tieto začali pracovníci mestskej príspevkovej organizácie MARIANUM rekonštruovať.

Poriadna zmes národov. Tak vyzerala Bratislava počas celých stáročí. Dnes je na Slovensku určite najkozmopolitnejším mestom, ktoré si zakladá na tolerancii. Sami však vidíme, že tá povestná bratislavská znášanlivosť už nie je samozrejmosťou a objavuje sa dokonca aj určitá nevraživosť voči mestu od ľudí, ktorí v ňom roky žijú. Prečo je to tak a ako sa vyvíjalo etnické zloženie nášho mesta, nám prezradila etnologička a historička Katarína Nádaská.

Fotograf Juraj Bartoš má vo svojom portfóliu ak nie tisíce, tak určite stovky fotografií, ktoré vznikli na území nášho hlavného mesta. Práve bratislavská ulica je jeho najobľúbenejším ateliérom a my vám predstavíme cyklus fotiek, ktorý vznikol v roku 1986 na Obchodnej...

Vtipný a hlavne pohodový. Taký je herec Ady Hajdu. Na nič sa nehrá. Taký, akého ho vidíte v televízií, vysmiateho od ucha k uchu, bol aj na našom rozhovore. Dozvedeli sme sa, aký má vzťah k nášmu hlavnému mestu. Kam najradšej chodí, keď chce byť sám a aj to, prečo si teraz viac užíva rodinu.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.