Život v meste

Dopravný podnik Bratislava (DPB) otvorí v sobotu (22.9.) svoje brány verejnosti. Okrem činnosti zamestnancov podniku, historických i súčasných vozidiel MHD sa môžu ľudia dozvedieť aj o tom, kde sú odstavené električky počas noci, kde sa opravujú autobusy, či kto vypraví do práce trolejbusy. Nahliadnuť bude možné aj do dielní a jednotlivých prevádzok, ktoré sú využívané k denným opravám vozidiel. DPB o tom informuje na svojom webe.

O obrovskom výtlku na Bencúrovej ulici v Trnávke , do ktorého sa zmestil dospelý človek, sme už písali približne pred mesiacom. Následne bola diera zakrytá prenosnými značkami, ale napokon ju museli rozkopať na niekoľkometrovú jamu pracovníci BVS, keď opravovali prasknuté potrubie, ktoré podmývalo cestu. Včera bolo na tejto ulici poriadne rušno - pod nákladným autom sa prepadla časť vozovky a tak skončilo v jame s potrubím, ktoré sa chystali opravovať.

Spoločnosť J&T REAL ESTATE sprístupnila pre širokú verejnosť 3D model dopravnej infraštruktúry Bratislavy, ktorý prezentuje existujúcu sieť električkovej, železničnej a cestnej infraštruktúry v mestských častiach Staré Mesto, Ružinov, Nové Mesto, Petržalka, Vrakuňa a Podunajské Biskupice, so zameraním na koľajovú dopravu.

Primaciálne námestie v Bratislave patrí od piatka do soboty (22.9.) ľuďom so zdravotným postihnutím a ďalším inak znevýhodneným skupinám. Konajú sa tu totiž Radničkine trhy, ktoré organizuje občianske združenie Inklúzia s Agentúrou podporovaného zamestnávania a Kaviarňou Radnička.

Desiatky záujemcov o minulosť, súčasnosť a budúcnosť rušnej lokality v samom centre Bratislavy sa zišli v sobotu 15. septembra pod Mostom SNP. Tento priestor, okolie Rybného a Hviezdoslavovho námestia či prepojenie Korza s Podhradím sa stali totiž hlavnou témou Urban Walk (mestskej prechádzky), ktorú pre odbornú aj laickú verejnosť zorganizovali nadšenci z Fakulty architektúry STU v Bratislave.

Na Račianskej ulici našli pracovníci novomestského EKO podniku pri oprave prasknutého potrubia záhadný kovový predmet. Najskôr si mysleli, že ide o nejaký starý vrták, ale napokon sa ukázalo, že išlo o nevybuchnutý delostrelecký granát z druhej svetovej vojny. O nebezpečný nález sa našťastie postaral privolaný pyrotechnik, ktorý ho odviezol na likvidáciu...


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.