Život v meste

Futbalisti Slovana včera večer vo Viedni príliš nevyznamenali. V odvetnom zápase 3. predkola Európskej ligy prehrali na pôde viedenského Rapidu 4:0 a ich cesta pohárovou Európou sa skončila. Nevyznamenali sa ani fanúšikovia, ktorí mali v hlavnom meste Rakúska spôsobiť škodu za 500 eur na čerpacej stanici a niekoľkokrát bola pre ich výčiny prerušená premávka viedenského metra...

Fontána Zuzka sa nachádza pri križovatke Karadžičovej a Záhradníckej ulice a jej dominantou je socha nahej ženy, ktorá dnes púta pozornosť okoloidúcich tým, že je oblečená do krásnych letných pestrofarebných šiat. Podľa našich informácií ide o model v hodnote viac než 500 eur a oblečené sochy sú súčasťou kampane istého módneho magazínu...

Už túto nedeľu sa môžete na nábreží pri nákupnom centre Eurovea zabaviť pri autentickej rómskej hudbe či tanci, ochutnať tradičné rómske špeciality, pozrieť si ukážky cirkusového umenia a ak sa vám zapáči, i prispieť na pomoc talentovaným rómskym deťom zo združenia Divé maky. Koná sa tu toiž obľúbený festival Cigánsky Bašavel.

Naozaj dosť nezvyčajne dopadla pred niekoľkými dňami prepravná kontrola u 61-ročného cestujúceho, ktorý riskol jazdu električkou načierno. Bežne sa takéto situácie končia udelením pokuty 50 eur priamo na mieste alebo sumou 70 eur, ak si necháte vystaviť pokutový blok, ale vďaka iniciatíve samotného revízora DPB nemusel starší pán napokon zaplatiť ani cent! Ako je to možné?

Bratislavský magistrát vyhlásil, že si uvedomuje dôležitosť projektu obchvatu D4/R7, no zároveň požaduje, aby jeho dôsledky na dopravu a život Bratislavčanov boli čo najmenšie. Takýto obrovský projekt musí byť sprevádzaný aj komunikáciou európskeho rozmeru. Keďže primátor hlavného mesta Ivo Nesrovnal pociťoval výrazný deficit v tejto oblasti, zvolal na utorok včera  koordinačné stretnutie všetkých zainteresovaných strán.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.