Život v meste

  • Život v meste
  • 18.11.2018 15:10

Vianočné trhy na Hrade budú aj tento rok

0 0

Návštevníci Bratislavského hradu môžu aj tento rok nasať vianočnú atmosféru, Kancelária NR SR bude opäť organizovať podujatie Advent na Hrade. Ide tak už o tretí ročník predvianočnej akcie na hradnom nádvorí.

  • Život v meste
  • 18.11.2018 10:44

V uliciach Starého Mesta by mali pribudnúť kamery

0 0

V uliciach bratislavského Starého Mesta by mali pribudnúť kamery. Monitorovací systém sa týka frekventovaných lokalít, a to okolia Panskej ulice a Rybného námestia, Zichyho paláca, Rudnayovho námestia a Kapitulskej ulice.

Pri pamätníku Brána slobody pod hradom Devín si v sobotu pripomenuli výročie pádu komunistického režimu. Pietneho aktu pri príležitosti Dňa boja za slobodu a demokraciu sa zúčastnili prezident Andrej Kiska, premiér Peter Pellegrini, viacerí politici, veľvyslanci, ale aj žijúci politickí väzňi.

Bratislavčania rozhodli jednoznačne. Za nového primátora si zvolili mladého ambiciózneho architekta Matúša Valla. Žiadny komunálny politik a ani profesionálny manažér nedokázali tak presvedčiť obyvateľov hlavného mesta ako práve Matúš Vallo. Niektorí ho volili kvôli sympatiám, iní kvôli jeho programu, že chce konečne zmeniť naše mesto k lepšiemu. Bratislavské noviny sa zhovárali s novým primátorom Matúšom Vallom.  

Deti by sme mali chrániť voči infekčným chorobám, najlepšie je očkovanie. Epidemiológovia ale varujú. Na Slovensku klesá zaočkovanosť detí. Ohrozené sú hlavne najmladšie v prvom roku života. Epidemiologička nám porozprávala príbehy, pri ktorých deti na neočkovanosť doplatili.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.