Zdravie a životný štýl

  • Zdravie a životný štýl
  • 09.10.2019 09:16

Máte chrípku alebo ste len prechladnutí? Tieto symptómy to prezradia

0 0

Pre mnohých ľudí je náročné rozlíšiť chrípku od iných respiračných infekcií a viacerí si ju mýlia so silným prechladnutím, preto podceňujú liečbu i návštevu lekára. Domnievajú sa, že im postačí samoliečba bez odborného dohľadu. Avšak zatiaľ čo prechladnutie nevzniká náhle z plného zdravia a nie je sprevádzané vysokou teplotou, bolesťami kĺbov a svalov, chrípka sa vyznačuje všetkými týmito príznakmi.

  • Zdravie a životný štýl
  • 08.10.2019 10:42

Vedeli ste? Rodičia nezaočkovaných detí riskujú trestné stíhanie

0 0

Téma povinného očkovania či skôr neočkovania detí sa v ostatných dňoch dostáva do popredia čoraz viac. Prispel k tomu aj najnovší prípad zo susedných Čiech, kde nezaočkované dieťa ochorelo na tetanus. Vedeli ste však, že neočkovaním riskujete aj trestné stíhanie?

  • Zdravie a životný štýl
  • 29.09.2019 08:01

HLASUJTE: Zakázali by ste fajčenie na balkónoch?

0 0

Prekáža vám fajčiaci sused na balkóne? Mnoho ľudí má problémy s dymom a zápachom, ktorý sa dostáva do ich príbytkov vďaka nikotínovej závislosti suseda. Nemôžu vetrať, či dokonca čakajú na chvíľu, keď sused nebude doma, aby mohli otvoriť okná. V Rusku sa to však rozhodli riešiť a od októbra fajčenie na balkónoch zakázali. Prijali by ste také opatrenie aj u nás? Hlasujte v našej ankete.

  • Zdravie a životný štýl
  • 28.09.2019 12:40

Zdravie: Ochorenia srdca a ciev postihujú čoraz mladších ľudí

0 0

Ochorenia srdca a ciev postihujú čoraz mladších ľudí. V celosvetovom meradle patria k najzávažnejším príčinám pracovnej neschopnosti, rovnako aj medzi popredné priečky najčastejších príčin hospitalizácie. Výnimkou nie je ani Slovensko.

Keď sa povie Bratislava, tak si možno každý predstaví v súvislosti s naším hlavným mestom niečo iné. My sa chceme pokúsiť zistiť, ktoré dominanty sú najcharakteristickejšie pre väčšinu ľudí - či už rodákov, obyvateľov alebo návštevníkov našej metropoly. Anketa bude mať štyri diely, nakoľko v každom z nich vám ponúkneme možnosť hlasovať aj za to, čo sa vám spája s jednotlivými mestskými časťami.

V bratislavskom kine Lumiére sa dnes uskutočnila novinárska projekcia nového slovenského dokumentárneho filmu Skutok sa stal, ktorý sa vracia k doteraz neuzatvoreným zločinom z obdobia "mečiarizmu" v druhej polovici 90-tych rokov. Po premietaní sme sa stretli s bývalým pracovníkom SIS Oskarom Fegyveresom, ktorý sa vtedy podieľal na zavlečení prezidentovho syna Michala Kováča mladšieho do Rakúska, ale následne bol ochotný o tom vypovedať pred vyšetrovateľom.

Klientelizmus?! Ani nie po troch mesiacoch, čo bol Matúš Vallo zvolený Bratislavčanmi za primátora hlavného mesta, podpísal zmluvu s externou právnou kanceláriou. Za 90-tisíc eur! Zaujímavosťou je, že partnerom a „hlavou“ tejto právnej kancelárie je človek, ktorý od začiatku stál pri vzniku strany Progresívne Slovensko. Pripomeňme, že práve táto strana podporovala Matúša Valla za primátora Bratislavy. Ako to magistrát vysvetľuje?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.