Zdravie a životný štýl

(pr) Počas leta hľadáme osvieženie rôznymi spôsobmi – pomocou klimatizácie, studenej sprchy či útekom do chladnejších hôr. Prinášame vám aj inú možnosť – potraviny, ktoré vám dodajú vodu a sviežosť.

  • Zdravie a životný štýl
  • 21.08.2019 09:15

Viete, ako vybrať dieťaťu vhodnú školskú tašku a obuv?

0 0

Vďaka pozornému výberu školskej tašky a obuvi pre dieťa možno predísť zdravotným problémom. Pri kupovaní školskej tašky treba brať do úvahy najmä hmotnosť dieťaťa. TASR o tom informovala vedúca sekcie ochrany a podpory zdravia a špecializovaných činností Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) Jana Hamade.

(pr) Leto sa preklopilo do druhej polovice, a tak máte posledné týždne na to, aby ste si ho užili so všetkým, čo k tomu patrí. Ak však trpíte intoleranciou, môže byť komplikované vychutnať si ho naozaj naplno. Na čo si dať počas horúcich dní pozor a kedy si môžete dopriať aj jedlá, ktoré inak nesmiete?

  • Aktuality
  • 07.08.2019 00:00

Kde končí vypražený olej

0 0

(pr) Vyprážate stále menej, zato si nakladáte syr alebo zeleninu do oleja? Nie je podstatné, ako kuchynský olej poslúžil – či je prepálený z fritézy alebo farebný od korenín. Stále sa dá recyklovať a znovu využiť. Teda, pokiaľ v ňom nezostávajú zvyšky potravín, štiav či voda, ktoré môžu kvasiť a olej znehodnotiť.

Hipster, hipsterský štýl a komunita hipsterov. V Bratislave už niekoľko rokov kraľuje trend "hipsterizmu". Ľudia v meste majú na tento trend veľa názorov. Je skupina, ktorá hipsterov „hejtuje“, potom sú tí, ktorým sú hipsteri ľahostajní a tí, pre ktorých sú inšpiratívni. Viete, ako ho identifikujete?

Pomerne veľký ohlas vyvolala fotografia, ktorá sa dnes objavila na facebookovej stránke Bývanie a prenájom. Je na nej zachytená jedna z izieb v štvorizbovom byte na Rajeckej ulici vo Vrakuni, za ktorú si prenajímatelia pýtajú 165 eur. Viacerým diskutujúcim sa zdá byť táto cena prehnaná v porovnaní so životným priestorom, ktorý budúcej podnájomníčke ponúka... A čo si myslíte vy?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.