Aj známi umelci chcú pomôcť deťom s rakovinou

17.2.2016
Umelci deťom s rakovinou - Adela Banášová
Páčil sa vám článok?

(PR) Máte radi atmosféru koncertov, no zároveň vám nie sú ľahostajné príbehy ľudí a detí? Príďte v sobotu 20.2. o 16:00 hod. podporiť do Bory Mall deti a ich rodiny.

Dátum 15. 2. je na celom svete venovaný deťom s rakovinou. Ani na Slovensku nezatvárame oči pred týmto problémom. Rodičovská nezisková organizácia Deťom s rakovinou n. o. spolu s Klinikou detskej hematológie a onkológie v Bratislave sa rozhodli osloviť umelcov, športovcov či hudobníkov, aby podporili tento projekt, ktorý vyvrcholí už v sobotu popoludní v nákupno zábavnom centre Bory Mall.

Hviezdni hostia

v snahe zlepšiť život detských pacientov na Klinike detskej hematológie sa uskutočnilo niekoľko podporných akcií, a to počas celého týždňa od 15.-20. februára, venovaného deťom s rakovinou. Na sobotňajšom koncerte v Bory Mall sa môžete tešiť na vystúpenie aktuálnej Česko Slovenskej SuperStar Emmy Drobnej či pánskej opernej formácie La Gioia. Programom vás prevedie Adela Banášová. Príďte si tak vychutnať sobotné popoludnie, napríklad aj počas vašich nákupov.

Pod záštitou prezidenta

Hlavným cieľom Týždňa deťom s rakovinou je naštartovať projekt komplexnej pomoci onkologicky chorým deťom a ich rodinám. Nad spomínaným projektom, ktorý organizuje nezisková organizácia s názvom Deťom s rakovinou n. o. v spolupráci s Klinikou detskej hematológie a onkológie Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Bratislave, prevzal záštitu prezident Andrej Kiska.

Pretože onkologické ochorenia u detí sú na Slovensku podľa organizátorov stále tabuizované, členovia neziskovej organizácie chcú meniť vnímanie tejto témy v spoločnosti aj prostredníctvom podujatí pre verejnosť.

 

Páčil sa vám článok?

Najčítanejšie