Zábava

Cenu za najlepší hraný film si z 19. ročníka Medzinárodného filmového festivalu Bratislava odnáša snímka Chlapi neplačú (r. Alen Drljević, Bosna a Hercegovina, Slovinsko, Chorvátsko, Nemecko, 2017). Témou festivalu bolo tento rok filmové herectvo. Porota sa pri výbere najlepšieho titulu jednohlasne zhodla a ocenila dielo, v ktorom podal herecký kolektív ohromne silný a inšpirujúci herecký výkon.

Najočakávanejší muzikálový titul roka Čas ruží s hitmi Karla Gotta láka v Čechách množstvo divákov, ale už čoskoro, konkrétne v piatok 24.novembra 2017 sa dočkáme muzikálu aj na Slovensku . Odohrajú ho na Zimnom Štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave v hlavnej úlohe s autorom Sagvanom Tofim a dokonca za osobnej účasti maestra Karla Gotta!

Poriadna zmes národov. Tak vyzerala Bratislava počas celých stáročí. Dnes je na Slovensku určite najkozmopolitnejším mestom, ktoré si zakladá na tolerancii. Sami však vidíme, že tá povestná bratislavská znášanlivosť už nie je samozrejmosťou a objavuje sa dokonca aj určitá nevraživosť voči mestu od ľudí, ktorí v ňom roky žijú. Prečo je to tak a ako sa vyvíjalo etnické zloženie nášho mesta, nám prezradila etnologička a historička Katarína Nádaská.

Fotograf Juraj Bartoš má vo svojom portfóliu ak nie tisíce, tak určite stovky fotografií, ktoré vznikli na území nášho hlavného mesta. Práve bratislavská ulica je jeho najobľúbenejším ateliérom a my vám predstavíme cyklus fotiek, ktorý vznikol v roku 1986 na Obchodnej...

Vtipný a hlavne pohodový. Taký je herec Ady Hajdu. Na nič sa nehrá. Taký, akého ho vidíte v televízií, vysmiateho od ucha k uchu, bol aj na našom rozhovore. Dozvedeli sme sa, aký má vzťah k nášmu hlavnému mestu. Kam najradšej chodí, keď chce byť sám a aj to, prečo si teraz viac užíva rodinu.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.