NAKA zadržala Sheilu S., ktorá sa vyhrážala aj útokom na prezidentku

8.10.2020

Zdroj: FB S.S.

Páčil sa vám článok?

Polícia Slovenskej Republiky na svojom oficiálnom Facebooku informovala, že dnes, teda 8. októbra 2020 bola Národnou kriminálnou agentúrou zadržaná Sheila S., ktorá je obvinená z viacerých trestných činov. Vzhľadom na vykonávané procesné úkony sa NAKA ani polícia nebude k veci bližšie vyjadrovať.

 "Vyšetrovateľ aktuálne v tejto súvislosti vykonáva procesné úkony," spresnil. Polícia preto zatiaľ nemôže zverejniť bližšie informácie. V septembri sme o najnovších aktivitách tejto mladej ženy informovali aj na našom webe. Sheila Szmereková alias Adriana Meleková sa pred niekoľkými rokmi nielen na Slovensku stala známou tým, že pomočila korán a video tohto činu následne zverejnila na internete. V tom čase žila ešte v zahraničí, ale aj po návrate domov cítila potrebu na seba neustále upozorňovať a tak sa pobila s inou dievčinou v ružomberskom bare a behala na verejnosti so zbraňou, takže napokon skončila v rukách polície aj vo vyšetrovacej väzbe. Najviac času však strávila na psychiatrickej klinike.   

Po prepustení sa dala dokopy s členmi Občianskeho tribunálu a zúčastňovala sa ich protestných zhromaždení, pričom zároveň nakrúcala videá, v ktorých sa vyhrážala prezidentke SR Zuzane Čaputovej, politikom, ale aj príslušníkom Národnej kriminálnej agentúry. Viac o jej činnosti sa môžete dozvedieť z nasledujúceho článku.

NECHUTNÉ VIDEO: Adriana M. alias Sheila Sz. opäť provokuje - pred Markízou spálila vlajku EÚ a vyhráža sa aj prezidentke!

Pred tromi rokmi aj v zahraničí zarezonoval škandalózny počin vtedy 24-ročnej Adriany Melekovej, neskôr používajúcej aj meno Sheila Szmereková, ktorá na internete zverejnila video, v ktorom pomočila a následne spálila Korán. Neskôr bola vo väzbe i na psychiatrii, ale najnovšie sa na slobode zase začala aktivizovať a pred pár dňami zverejnila videá, ktoré ju môžu znova dostať do problémov.

​Dalo sa teda čakať, že nebude trvať dlho, kým si po ňu policajti prídu, čo sa dnes aj stalo... V minulosti mala zadržaná napríklad pomočiť a spáliť korán. Skutku sa mala podľa medializovaných informácií dopustiť v apríli 2017. Obvinenia voči nej boli vznesené aj zo zločinu výroby extrémistických materiálov v spolupáchateľstve, v súbehu s prečinom násilia proti skupine obyvateľov, prečinom hanobenia rasy a presvedčenia, ako i prečinom podnecovania k národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti. Mladá žena sa mala v minulosti zúčastniť na výrobe obrazovo zvukového materiálu podnecujúceho k nenávisti a násiliu proti skupine obyvateľov pre ich náboženské, konkrétne islamské, vierovyznanie.

(ars) 

Páčil sa vám článok?

Najčítanejšie