Šport

Futbalisti MŠK Iskra Petržalka výborne zvládli záchranárske práce v V. lige. Po jesennej časti zimovali na poslednom mieste iba so ziskom piatich bodov, ale v odvetnej polovici poriadne zabrali a nakoniec zo štrnástich účastníkov skončili na jedenástom mieste. O uplynulej sezóne sme sa porozprávali s trénerom Vladimírom Kinderom, s niekdajším Futbalistom roka 1994, výborným obrancom ŠK Slovan Bratislava a prvým Slovákom, ktorý hral v prestížnej anglickej Premier League.

Martin Vician je ojedinelý a vskutku výnimočný zjav v slovenskom futbale. Zatiaľčo jeho viacerí rovesníci túžia dobre naštartovať svoju kariéru na domácich ihriskách a potom si ju hlavne finančne oveľa viac vylepšiť v zahraničí, tento dvadsaťročný mladík sa rozhodol spojiť štúdium s futbalom.

Záverečnými dvoma zápasmi sa dnes ukončí kvalifikačný miniturnaj Ligy majstrov žien vo futbale. Hráčky ŠK Slovan Bratislava po dvoch prehrách stratili nádej na postup z 5. skupiny, ale napriek tomu sa tešia aj na svoj záverečný súboj proti moldavskému majstrovi, ktorým je Agarista Anenii Noi. Odohrajú ho totiž na národnom futbalovom štadióne Tehelné pole, čo je pre belasé dievčatá určite veľká motivácia!

Hipster, hipsterský štýl a komunita hipsterov. V Bratislave už niekoľko rokov kraľuje trend "hipsterizmu". Ľudia v meste majú na tento trend veľa názorov. Je skupina, ktorá hipsterov „hejtuje“, potom sú tí, ktorým sú hipsteri ľahostajní a tí, pre ktorých sú inšpiratívni. Viete, ako ho identifikujete?

Pomerne veľký ohlas vyvolala fotografia, ktorá sa dnes objavila na facebookovej stránke Bývanie a prenájom. Je na nej zachytená jedna z izieb v štvorizbovom byte na Rajeckej ulici vo Vrakuni, za ktorú si prenajímatelia pýtajú 165 eur. Viacerým diskutujúcim sa zdá byť táto cena prehnaná v porovnaní so životným priestorom, ktorý budúcej podnájomníčke ponúka... A čo si myslíte vy?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.