Samospráva

Od pondelka (19. 8.) bude na bratislavskom Námestí SNP parkovať o 28 áut menej. Avizuje to primátor hlavného mesta Matúš Vallo na sociálnej sieti. Mesto totiž bude rušiť v tomto priestore parkovacie miesta, aby vytvorili viac miesta pre pohyb a život na námestí.

Obyvatelia Bratislavského kraja i občianske združenia či iné organizácie sídliace v regióne môžu do konca augusta navrhnúť kandidátov na tohtoročné ocenenia Bratislavského samosprávneho kraja (BSK).

Dochádza v bratislavských mestských lesoch pod novým vedením k rozhadzovaniu peňazí? Do redakcií i komunálnym politikom prišiel mail podpísaný "Janom Novakom", ktorý hovorí o "nehoráznom plytvaní peniazmi." Na zverejnené čísla sa rozhodol zareagovať priamo riaditeľ organizácie Mestské lesy v Bratislave Matej Dobšovič.

Jednou z aktuálnych priorít hlavného mesta je vytvoriť pre Bratislavčanov miesto, ktoré im umožní mať Dunaj na dosah. Nábrežia majú potenciál, ktorý zatiaľ naplno využitý nie je. V relácii Hlavné mesto na Tablet TV to deklaroval primátor Matúš Vallo.

Hipster, hipsterský štýl a komunita hipsterov. V Bratislave už niekoľko rokov kraľuje trend "hipsterizmu". Ľudia v meste majú na tento trend veľa názorov. Je skupina, ktorá hipsterov „hejtuje“, potom sú tí, ktorým sú hipsteri ľahostajní a tí, pre ktorých sú inšpiratívni. Viete, ako ho identifikujete?

Pomerne veľký ohlas vyvolala fotografia, ktorá sa dnes objavila na facebookovej stránke Bývanie a prenájom. Je na nej zachytená jedna z izieb v štvorizbovom byte na Rajeckej ulici vo Vrakuni, za ktorú si prenajímatelia pýtajú 165 eur. Viacerým diskutujúcim sa zdá byť táto cena prehnaná v porovnaní so životným priestorom, ktorý budúcej podnájomníčke ponúka... A čo si myslíte vy?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.