Samospráva

Dobudovanie električkovej trate do Petržalky je obrovský projekt, ktorý patrí medzi priority hlavného mesta. Významným medzníkom v projekte je získanie rozhodnutia o umiestnení stavby „Nosný systém MHD, prevádzkový úsek Janíkov dvor – Šafárikovo nám., 2. Časť Bosákova ul. – Janíkov dvor, ktoré hlavnému mestu 12. novembra vydal príslušný stavebný úrad MČ Petržalka.

Obyvatelia a návštevníci mestskej časti Bratislava – Devínska Nová Ves majú od pondelka, 12. novembra 2018 jednoduché riešenie, čo so svojim autom pri tamojšej železničnej stanici. Mestská časť v spolupráci so Železnicami Slovenskej republiky v pomerne krátkom čase vybudovali úplne nové parkovisko pre autá.

Ako sme už informovali, predseda SNS Andrej Danko SNS sa plánuje obrátiť kvôli komunálnym voľbám na Ústavný súd. Víťaz primátorských volieb v Bratislave Matúš Vallo podľa neho porušil pravidlá. A čo na snahy SNS hovorí samotný Vallo?

Kontajnery nemusia byť nudné. Presvedčili sa o tom na Martinčekovej ulici v Ružinove, kde nájdete umelecky prerobené uzavreté kontajnerové stojiská. Ich realizáciu podporila mestská časť. Na svojej facebookovej stránke na to upozornil aktivista Maroš Mačuha z Bratislavského okrášľovacieho spolku a novozvolený poslanec ružinovského miestneho zastupiteľstva.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.