Samospráva

Čoraz viac Petržalčanov využíva na prepravu do práce či do školy bicykel, ideálny dopravný prostriedok na krátke vzdialenosti. Z praktických aj bezpečnostných dôvodov však je potrebné budovať aj nové cyklostojany. Mestská časť podporila cyklistov a namontovala cyklostojany pred 8 materskými školami v Petržalke.

Zasadnutie štvrtkového bratislavského mestského zastupiteľstva sa skončilo opäť predčasne. Po tom, čo začiatkom septembra mestskí poslanci nedokončili rokovanie pre neuznášaniaschopnosť zastupiteľstva, a mali v ňom pokračovať vo štvrtok, scenár sa zopakoval.

Kedy sa začne rekonštruovať Karlovesko-dúbravská električková radiála nie je stále známe. Súťaž, vyhlásená v lete 2017, sa „zasekla“ pri vyhodnocovaní ponúk.

Mestská časť, ktorá je správcom tohto najstaršieho verejného parku v strednej Európe, vysúťažila vo verejnom obstarávaní firmu, ktorá vypracuje inventarizáciu stromov v parku i na Tyršovom nábreží. Aktuálny stav drevín je totiž neznámy, keďže k dispozícii je len posudok z roku 2005.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.