Predseda OĽaNO Igor Matovič sa už stretol s Robertom Mistríkom, ktorý chce v budúcoročných voľbách kandidovať za prezidenta SR. Podrobnosti o stretnutí neuviedol. Predseda KDH Alojz Hlina sa oficiálne zatiaľ s Mistríkom nestretol.

Na jar budúceho roka čakajú Slovensko ďalšie veľmi dôležité voľby - vyberieme si novú hlavu štátu. I keď do voľby prezidenta Slovenskej republiky zostáva ešte niekoľko mesiacov, rozhodli sme sa zistiť, aké sú preferencie čitateľov webu Bratislavských novín.

Prezidentskú kandidátku Zuzanu Čaputovú (Progresívne Slovensko) podporia viaceré osobnosti spojené s novembrom '89. Medzi nimi je napríklad Čech Michael Kocáb, Peter Tatár, Anton Popovič či Mikuláš Huba, informovali o tom v stredu počas tlačovej konferencie v Bratislave.

Predseda koaličnej strany Most-Híd Béla Bugár bude v roku 2019 kandidovať za prezidenta SR. Po skončení straníckeho snemu v Bratislave to na sobotňajšej tlačovej konferencii oznámil podpredseda Mosta-Híd László Sólymos s tým, že dozrel čas, aby o kreslo prezidenta mohol reálne zabojovať aj príslušník národnostnej menšiny. Snem nominoval Bugára jednohlasne.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.