Streľba na cyklotrase na Záhorí: Pri použití služobnej zbrane sa zranili tri osoby

24.9.2022
Policajná páska

Zdroj: ms

Páčil sa vám článok?

Na cyklotrase medzi obcami Malé Leváre a Moravský svätý Ján došlo k streľbe. Na mieste činu sa údajne nachádzali tri osoby. Informovala nás o tom policajná hovorkyňa Jana Šimková

Pri sobotňajšom zásahu polície v Malých Levároch v okrese Malacky sa mali podľa aktualizovaných informácií zraniť tri osoby. Bratislavská polícia na to upozornila na sociálnej sieti. Pôvodne sa hovorilo o dvoch osobách.

K incidentu došlo po tom, čo rakúska polícia prenasledovala slovenské auto od piatka 23. septembra. "Včera vo večerných hodinách došlo k cezhraničnému prenasledovaniu motorového vozidla so slovenskými evidenčným číslom, ktoré unikalo príslušníkom rakúskej polície. Dnes bolo nájdené v blízkosti obce Malé Leváre, kde následne došlo k prenasledovaniu podozrivých osôb, ktoré prišli na miesto, kde sa vypátrané vozidlo nachádzalo," priblížila Šimková.

Počas prenasledovania došlo k použitiu služobnej zbrane. Pri služobnom zákroku sa zranili tri osoby, ktoré boli prevezené na ošetrenie do nemocnice. Okolnosti prípadu v súčasnosti vyšetruje polícia, zákonnosťou použitia služobnej zbrane sa zase zaoberá Úrad inšpekčnej služby Ministerstva vnútra SR.

(nc)

Páčil sa vám článok?