Streľba ako z filmu: Muž jazdil na diaľnici v protismere, zastaviť nechcel ani po výstrele

4.5.2021
bmw streľba diaľnica

Zdroj: Facebook Polícia SR_Bratislavský kraj

Páčil sa vám článok?

Bratislavská polícia sa výstrelom do pneumatík snažila v noci zastaviť vodiča, ktorý jazdil na diaľnici D1 v protismere. Napriek poškodeným kolesám unikal ďalej, jazdu ukončil nárazom do policajného vozidla. Šofér z auta odmietol vystúpiť, policajti ho museli vytiahnuť. Podľa polície mohol byť pod vplyvom omamných a psychotropných látok. Informovali o tom na sociálnej sieti.

Počas uplynulej noci bratislavskí diaľniční policajti  spozorovali na diaľnici D1 vodiča na BMW. Ich pozornosť upútal tým, že na D1 v smere od Zlatých pieskov do Petržalky jazdil v protismere.

Auto začali policajti prenasledovať a opakovane vodiča vyzývali, aby zastavil. Ten však nereagoval, práve naopak začal zrýchľovat a unikať. Počas naháňačky jeden z policajtov  použil  zbraň a strelil BMW do pneumatík. "Ani poškodené a vyprázdnené pneumatiky neukončili jazdu ignorantského vodiča. Preto policajti unikajúce vozidlo obehli, a zaradili sa pred neho so zámerom obmedziť jeho ďalšiu nebezpečnú jazdu," informovala polícia s tým, že jazdu ukončil až náraz vodiča prednou časťou vozidla do služobného policajného auta, v ktorom sedeli policajti.

Muži zákona pristúpili k autu a šoféra vyzvali, aby vystúpil. "Ten sa však vo vozidle uzamkol, odmietol vystúpiť a na výzvy policajtov opäť nereagoval. Oboma rukami držal volant a súčasne zvyšoval otáčky motora. V zmysle odvrátenia ďalšieho priamo hroziaceho nebezpečenstva a to pokračovanie v jazde v protismere, jeden z policajtov rozbil okno na vodičovom aute a za použitia hmatov a chvatov muža z auta vytiahol," priblížila polícia.    

Zdroj: Facebook Polícia SR_Bratislavský kraj

Policajti muža zadržali a nasadili mu putá. "Muž sa aj po ich nasadení mal správať agresívne a mal klásť aktívny odpor. Pravdepodobnou príčinou jeho správania bola skutočnosť, že vodič bol pod vplyvom omamných a psychotropných látok," uviedla polícia s tým, že vodič podstúpil toxikologické testy.

Zdroj: Facebook Polícia SR_Bratislavský kraj

​(nc)

Páčil sa vám článok?