Naša téma

Ešte v lete inšpektori Slobody zvierat riešili jeden z asi najkrutejších prípadov týrania zvierat. Živoriaci a už umierajúci stredoázijský ovčiak Astor mal hrdzavú železnú reťaz vrastenú do krku. Majiteľka, ktorá psa týrala, už čelí obvinniu z týrania zvierat. Zisťovali sme, čo je s Astorom dnes.

  • Zdravie a životný štýl
  • 15.01.2019 20:00

Hygienici chcú povoliť zvieratám vstup do reštaurácií

0 0

„S tým psom do reštaurácie nemôžete“. I keď v mnohých bratislavských podnikoch túto vetu už nepočujete, stále je dosť takých, ktoré vás s vaším domácim miláčikom nepustia. Onedlho sa to však môže zmeniť.

Hrob Karola Jettinga, ktorému prischla prezývka Bratislavský Robinson, nájdete na Ondrejskom cintoríne ľahko. Nie je ukrytý v úzkych uličkách. Stačí, ak sa od hlavnej cesty cintorína vyberiete vľavo a na pomník s jeho menom určite narazíte. Charakteristickým znakom obdĺžnikového náhrobného kameňa je kresba námornej plachetnice, symbol jeho dobrodružstiev.

Na Slovensku je zaregistrovaných zhruba 1700 elektrických vozidiel. K dispozícii majú 200 verejne prístupných nabíjacích bodov. Koľko elektrických áut jazdí po Bratislave? Aké zvýhodnenia sa chystajú pre ich majiteľov? A aké negatíva so sebou elektromobily prinášajú?

O rekonštrukcii Hlavnej stanice sa v Bratislave hovorí už roky, ale jej realizácia je zatiaľ v nedohľadne. Minister dopravy Arpád Érsek najnovšie pripustil, že ak by sa plechová prístavba zbúrala, tak by na tomto mieste napokon mohla zostať stáť len historická budova. Viete si predstaviť aj takéto riešenie?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.